• Styling  • Monochromatický vzhled: Jak nakombinovat různé či stejné odstíny jedné barvy do outfitu

Monochromatický vzhled: Jak nakombinovat různé či stejné odstíny jedné barvy do outfitu

Monochromatický outfit, aneb look v jedné či podobné barvě od hlavy až po paty. Jak na něj? To se dozvíte v tomto článku. Kromě toho si ukážeme, jak docílit štíhlé postavy v jednom kroku pomocí barevného oblečení tón v tónu.

Monochromatické outfity jsou považovány v módním světě za hodně trendy záležitost. Co to tedy znamená? Zahalit se do jedné barvy a nechat tak vyniknout vaší zrovna oblíbenou barvu „dne“. A zdaleka se to netýká jen klasické černé barvy. Naopak, můžete vsadit na mnohem zajímavější odstíny, jako je například červená, béžová, šedá, nebo odstíny do zelena či růžova.

S výběrem bot a doplňků si starosti nedělejte. Totiž, základ monochromatického looku je v samotném oblečení a dá se z toho proto i těžit – kousky v jedné barvě nebo blízkých odstínech totiž opticky prodlouží a zároveň i zeštíhlí postavu. Doplňky proto můžete zvolit různé a je jen na vás, jestli je barevně sjednotíte (kromě u výrazných tónů, kde se to nemusí vyplatit), nebo ne.

Jak takový barevný outfit nakombinovat, aby vše klaplo?

Zvolte jednu barvu oblečení

Nebojte se obléknout jednu barvu od hlavy až k patě, monochromatický vzhled je totiž vkusný a stylový. Můžete také zkusit kombinaci světlých a tmavých tónů, kdy vždy ta světlejší patří blíž k obličeji a ta tmavá na partie, které chcete potlačit.

Hrajte si s materiály

Aby se z vašeho outfitu nestal nudný monolit, experimentujte s mixováním různých materiálů. Chcete působit štíhlejším dojmem? Raději než tuhé neohebné látky si dopřejte jemné splývavé materiály jako je hedvábí, krajka nebo kašmír. Dobrou službu vám prokáže i rafinované řasení.

Mix odstínů

Kombinujte barvy, které v barevném spektru leží vedle sebe. Působí totiž kompaktním dojmem, nevytváří žádný kontrast, na nic neupozorňují, nic nevystavují do popředí. Nejúspěšnější dvojice jsou námořnická modrá a tmavě zelená, čokoládově hnědá a kouřově šedá, bordó a sytě červená. S klidným svědomím spárujte i béžovou a hnědou nebo růžovou a korálovou.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12