• Styling  • Muži to umí! A to zvláště ti z NYC!

Muži to umí! A to zvláště ti z NYC!

Přinášíme vám trend report z města, které nikdy nespí. Klasika a kvalitní zpracování mají stále nadvládu, moderní Dandy vypadá cool za každých okolností – podívejte se sami!

Streetstyle z týdnů módy má v každém z měst “velké čtyřky” – New Yorku, Londýně, Paříží a Miláně, specifickou atmosféru a trendy. V NY se muži z módní branže přiklání k tradičním třídílným oblekům, nejčastěji se vzorem nestárnoucí rybí kosti či vlasového proužku. V době fashion weeku mají však zájem vyniknout a upozornit na sebe – elegantní klobouky, zdobné manžetové knoflíky a jiné drobné detaily tomu napomáhají. Pánové zkrátka ukázali, že stále umí být opravdovými gentlemany.

Možná je trochu paradoxní, že zrovna dnes, v době stírání hranic mezi odíváním muže a ženy, kdy je na přehlídkách patrný gender-neutral trend, se newyorský Fashion Week rozdělil – červenec je ve znamení pánů, dámy si na novinkách z dílen nejenom amerických návrhářů pochutnají až v září.

Zda bylo zavedení oddělených týdnů módy v New Yorku správným krokem, rozhodne čas. Je ale zcela jisté, že se svět posouvá kupředu a od módy, pánské či dámské, se dá očekávát vše kromě nudy.

Streetstyle z letošního New York Fashion Week: Men’s je toho jasným důkazem.

 

streetstylenyfwm1

Zdroje: 1, 2, 3, 4