• Lifestyle  • Na co vše se můžeme těšit v druhé řadě Euforie?

Na co vše se můžeme těšit v druhé řadě Euforie?

Euforie se vrací! První řadu tohoto provokativního a v mnohých ohledech šokujícího seriálu o palčivých problémech teenagerů sledovalo na HBO přes pět a půl milionu diváků. Pokračování má být ještě mnohem intenzivnější a temnější. V následujícím článku naleznete vše, co potřebujete vědět o druhé sérii Euforie.

V létě roku 2019 seriál Sama Levinsona spustil hotový poprask. Euforie v čele s talentovanou Zendayou, držitelkou Emmy za ztvárnění Rue, se stala syrovým a explicitním obrazem života mladých lidí, který je plný drog, traumat a závislostí. Nyní už je jasné, že přichází série číslo dvě a že půjde ještě do větších hlubin, než jsme si mohli myslet.

Kdy bude premiéra?

Od vydání první série už uběhly dva roky a fanoušci Euforie rozhodně nepředpokládali, že na setkání s Rue, Jules a dalšími charaktery budou muset čekat tak dlouho. Letos v sprnu se v týdeníku Variety objevila zpráva, že HBO uvedení druhé řady odhaduje na konec roku 2021, případně začátek roku 2022. Sydney Sweeney, představitelka Cassie, v polovině září prozradila, že herci a filmový štáb stále jedou na plné obrátky a že zbývá dotočit několik posledních scén. Tak se nechme překvapit, kdy série skutečně odstartuje.

Jaké je herecké obsazení?

Všechny vaše (ne)oblíbené postavy z první série by se měly vrátit i v sérii druhé. To znamená, že se můžeme těšit jak na Zendayu jako Rue, tak i na Hunter Schafer jako Jules. Na obrazovce by dále neměli chybět ani Barbie Ferreira (Kat), Jacob Elordi (Nate) Sydney Sweeney (Cassie), Alexa Demie (Maddy) a další. Přibudou i postavy, které v seriálu doposud nevystupovaly a které do příběhu vnesou nový aspekt. A svou vlastní dějovou linii a hlubší charakteristiku by měla dostat mladší sestra Rue – Gia, kterou hraje osmnáctiletá Storm Reid. „Z Gii uvidíte v druhé sérii mnohem víc,“ svěřila se herečka. Gia doposud byla pouze „malou sestřičkou“, která se spíš drží v koutě. Teď ale bude starší a s vlastními názory.

O čem bude druhá série?

Pokud vám připadalo, že první řada byla náročná na zpracování, připravte se, že teď půjde teprve do tuhého. Podrobností o zápletce je pomálu a všichni herci se hodně snaží, aby z nich nevypadly žádné spoilery. Když ale dojde na otázky ohledně děje, odpovědi se stáčejí k podobnému závěru. Zendaya například řekla, že se jedná o „složitou sérii“ a že „nebude sranda ji sledovat.“ Sydney Sweeney uvedla, že série je „temnější“ a „intenzivnější“. A samotný režisér Sam Levinson prohlásil, že tato série je přímo „brutální“.

Je k vidění trailer?

Zatím ne. HBO však v polovině června vypustilo krátký teaser k příležitosti dvouletého výročí premiréry Euforie. Bohužel délkou se nejedná o klasický trailer a upoutávka zvědavým fanouškům neposkytuje ani žádné nápovědy, co se v druhé sérii bude dít. I tak ale dvacetivteřinové video zvládlo rozvířit emoce. Teaser bez zvuku ukazuje Jules vynořující se ze záře reflektorů v temné školní chodbě a Rue, jak se na ni z druhého konce chodby usmívá od ucha k uchu. Spolužáci je bězděky míjejí a skoro to vypadá, jako by se pro ty dvě zastavil čas. Znamená úsměv Rue, že Jules odpustila?

Zdroj: IMDB