• Fashion News  • Na letošní Colours jedině ve festivalových botech od Bati

Na letošní Colours jedině ve festivalových botech od Bati

Když se řekne léto, tak se mnohým kromě sluníčka, koupání a drinků vybaví Colours of Ostrava. Tento mezinárodní hudební festival k létu neodmyslitelně patří a letos při příležitosti šestnáctého ročníku spojil síly se značkou Baťa a společně přivedli na svět limitovanou edici speciálních festivalových bot. Jsou pořádně barevné, ale především i pohodlné a z šesti různých designů si vyberou jak dámy, tak pánové.

Vzhled festivalových tenisek má na svědomí frontman kapely Tata Bojs Milan Cais společně se studiem Kantors Creative Club. Finální výroba pak probíhala v Dolním Němčí u Uherského Hradiště, kde byla limitovaná edice bot ušita.

„Slovo dalo slovo, na Colours to vymysleli, já boty nakreslil, Kantors grafikou vylepšili a u Bati je vyrobili,“ říká o kolekci Milan Cais, který si roli návrháře bot vyzkoušel poprvé v životě.

„Dříve frčely Baťovky, letos se budou nosit Coloursky,“ říká manažer marketingu společnosti Baťa Ondřej Cedidla. „Kvalitní, pohodlné a stylové boty jsou základní výbavou pro každý festival. Jsme rádi, že se podařilo udělat  výjimečnou  botu  v  několika barevných  kombinacích  a  designu,“  dodává. Nápad na výrobu festivalových bot nadchl i ředitelku festivalu, Zlatu Holušovou. „Sama pocházím z poloviny ze Zlína a všichni mí příbuzní uměli šít boty a pracovali na nich. Myslím, že kromě výborného zpracování a designu je tento projekt jedinečný i spojením ryze českých značek, Colours a Bati.“

Boty jsou zajímavé i z výrobního hlediska, výjimečná je dekorace barevnými nitěmi a poprvé byl využit boční potisk na useň (zpracováním zušlechtěná kůže, pozn. red.), který je technologicky velmi náročný.  „Tento potisk najdete na botách velmi zřídka. Dalo by se říct, že boty z limitované edice jsou světovým unikátem.“ říká František Bělíček, vedoucí vývoje továrny v Dolní Němčí.

Pokud v těchto botách jako návštěvník vyrazíte přímo na Colours, čeká vás hned několik výhod. Nebudete muset stát ve zdlouhavých frontách při vstupu, ale po předložení vstupenky a kartičky obdržené při koupi bot budete moci projít speciálním VIP Baťa vchodem bez čekání. Další řada překvapení pak bude čekat přímo v areálu, kde bude mít své místo i Baťa stánek. Speciální festivalové boty navíc pořídíte i tam, už nyní jsou ale k dostání na eshopu a ve vybraných prodejnách Baťa.

Pokud vás zajímá, jak přesně výroba festivalových bot probíhala, vše zjistíte v tomto videu. Festival Colours of Ostrava startuje 19. července opět v industriálním prostředí Dolních Vítkovic.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4