• Lifestyle  • Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 o letošních Vánocích

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 o letošních Vánocích

Z taxíku pozoruješ, jak kolem tebe tiše ubíhají čtvrtě a neurčití, spěchající lidé. Tvůj dech se zpomaluje. Prosíš řidiče, aby dal hudbu hlasitěji jako kulisu k tvým myšlenkám. V tom to přijde na pár minut jsi vytržená ze svého světa a posloucháš hlas z éteru. Hlas vřelý, melodický, jenž velmi důvěrně znáš z plastových obrazovek. Netrvá to příliš dlouho, ale tohle zvláštní rozpoložení tě na několik okamžiků oddělí od zbytku světa. Začínáš přemýšlet o tom, jaký život vedeš a že i přes všechny útrapy máme stále být za co vděční. Máme kde přebývat, co jíst a pít, rodinu a všemožné i nemožné technologie. Právě to ale nemůže říci každý, proto jsme tento článek dnes zasvětili Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která se snaží pomáhat právě těm méně šťastným mezi námi.

V letošním roce, který přední americké noviny označily písmenem X, jakožto rok, který všichni chceme zapomenout a jenž zásadně ovlivnil životy mnohých z nás. Nadace Dagmar a Václava Havlových pomáhala ještě zevrubněji než kdy dříve. Prostřednictvím sociálních sítí oslovili své sledující k šití, žehlení či dovozu materiálu na výrobu roušek. Roušky byly určené do nemocnic, kde do té doby byly jednorázové roušky přežehlovány a používány opětovně.

Mimo jiné i nadále finančně podporují na základě prodeje mikin a triček s podpisem Václava Havla charitativní projekty. Například výtěžek z prodeje trik byl věnován Nadačnímu Fondu La Vida Loca – projekt Život v kufříku, který se snaží uchovávat první vzpomínky dětem bez domova. Program podpořily i desítky slavných osobností zakoupením a fotografií právě v nadačním triku.

Ilustrace: Zdeňka Kudrnová

Ilustrace: Zdeňka Kudrnová

Pro rok 2021 jsou v prodeji přichystané kalendáře, na kterých paní Dagmar Havlová pózuje stylizovaná do svých nejzásadnějších divadelních inscenací. O make-up a fotografie se postarala Kateřina KOKI Mlejnková. Výtěžek z prodeje poputuje na oblast podpory seniorů a čtyřnohých přátel. Kalendář je k zakoupení za cenu 390 Kč online na e-shopu webu nadace Vize 97.

Pokud stále nevíte, jaký dobrý skutek v letošním roce podpoříte zavítejte na web Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97, kde naleznete i další inspirativní projekty.

Z Nadace nám také přišlo do redakce pro všechny čtenáře přání:

“Poklidné svátečních dny, mnoho úspěchů, radosti, zdraví, lásky a solidarity do nového roku 2021. Děkujeme všem za podporu a doufáme za Vaši laskavou pomoc i v dalších letech.” Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97

Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce 2020 a přejeme klidné Vánoce, redakce DailyStyle.cz

Zdroj fotografií : 1. 2