• Fashion News  • Nakupujte lokální věci od českých návrhářů, které vydrží napořád

Nakupujte lokální věci od českých návrhářů, které vydrží napořád

Vánoce jsou sice již za námi, ovšem vánoční atmosféra se ze vzduchu ještě tak úplně nevytrácí. Pokud se tedy chystáte s někým udělat si pozdní Vánoce anebo prostě jen tak někoho dodatečně obdarovat (včetně sebe), rozhodně zbystřete. Vyhněte se letos mnohdy nesmyslným povánočním slevám a investujte tam, kde je to skutečně potřeba. Podpořme tak v dnešní nelehké době naše velmi talentované české návrháře a darujme takové dárky, které skutečně vydrží napořád.

V jednoduchosti je čistá krása

Přesně tímto heslem se řídí česká značka jménem Zagh, která tvoří trička. I když se tyto trička zdají poněkud obyčejnými, opak je pravdou. Česká značka Zagh tvoří trička, která splňují ty nejpřísnější nároky na kvalitu, přitom jsou jednoduchá, avšak dokonale padnou ke každému vašemu outfitu. Trička jsou tak skutečně vypracovaná do těch nejmenších detailů, o kterých mnohdy nemáme ani tušení. Bavlna prvotřídní kvality je vždy základem při šití trička, takže vždy máte jistotu, že nosíte šetrně zpracovaný materiál v bio kvalitě získaný etickým způsobem. Důraz je taktéž kladen i na precizní střih, který zaručeně sedne na každé postavě. Trička jsou šitá přímo v Čechách, takže se nemusíte obávat, že po jednom vyprání ztratí svůj tvar.

Poctivá řemeslná práce zajistí tu nejvyšší kvalitu

Další lokální značka, která rozhodně stojí za zmínku nese název LUCIELA Taschen. Jedná se o českou značku, která se zaměřuje na ručně vyráběné kabelky a psaníčka. Kvalitní kůže, řemeslná práce, jednoduchý design, to vše spojuje dohromady čistou eleganci, kterou přináší LUCIELA Taschen. Kabelky a psaníčka jsou charakterizovány krásnými jemnými a ženskými tvary, které vás na první pohled očarují.

Originální a nápaditá móda

Pokud vás zajímá originální a nápaditá móda od českých návrhářů, jistě vás zaujme oblečení od značky Timoure et Group. Značka Timoure et Group známou také pod zkratkou TEG, jež patří díky své náramné kvalitě a originálnímu designu mezi jednu z nejoblíbenějších módních značek vůbec. Exkluzivní modely vznikají každou sezónu v malosériové kolekci, díky čemuž je docíleno prvotřídní kvality a originality. Značka TEG nabízí nejen oblečení, ale i také úžasnou kolekci kožených výrobků a textilní doplňky.

Oděvy inspirované přirozenou krásou květů

Patříte-li k milovníkům módy, kteří vyhledávají neobvyklé a poutající oděvní kousky? Pak si rozhodně nenechte ujít kolekci jménem POEMS/, jedná se totiž přímo o jedinečnou kolekci pod taktovkou Moniky Drápalové a Karin Zadrick. Společně vytvořily dechberoucí kolekci šatů, topů, šátků, halenek, kalhot a sukní, které v sobě propojují to nejlepší z vizuální a oděvní tvorby. Hlavním motivem kolekce POEMS/ jsou živé květiny, které Karin Zadrick nafotila a následně byly přeneseny na látku. Té pak Monika Drápalová propůjčila takový tvar, který přirozenou krásu květů umocňuje. Tímto spojením vznikají jedinečné modely, jejichž střih, barvy i styl jednoduše berou dech.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7