• Lifestyle  • Naplánujte si dámskou jízdu do Paříže!

Naplánujte si dámskou jízdu do Paříže!

Paříž nemusí být jen o Eiffelově věži, Louvru či katedrále Notre-Dame. Tato evropská metropole toho nabízí mnohem víc! Poznejte spletité uličky tohoto středověkého města po boku svých kamarádek s naším průvodcem.

Zmíněné tři dominanty samozřejmě také stojí za návštěvu, pokud v Paříži budete. Prohlédnout si věž, na kterou je vidět téměř ze všech koutů města, tajemnou Monu Lisu nebo Chrám Matky Boží z Hugova románu… To by byla škoda propásnout.


Ale jsou tu i jiná dechberoucí zákoutí, která v běžných průvodcích nenajdete.

Nejstarší pařížský dům

Paříž vystavuje na obdiv velkolepou architekturu a široké bulváry, které byly utvořeny za Haussmannovy přestavby Paříže v druhé polovině 19. století. Ale i tak zde dodnes zůstaly tmavé úzké uličky, které ve středověku bránily nepříteli rychlému vpádu do města. V jedné z těchto uliček se nachází dům alchymisty Nicolase Flamela, jehož jméno by mělo být povědomé nejen fanouškům Harryho Pottera. Tento nenápadný domek je evidován jako jeden z nejstarších domů ve městě, pochází z roku 1407.

Obchodní dům Printemps

Pokud si chcete užít výhled na celou Paříž, ale Eiffelovu věž si chcete nechat na později, zajděte na střechu tohoto obchodního domu, který se nachází na Boulevardu Haussmann. S kamarádkami se tak pokocháte pohledem na město s šálkem kávy v ruce z místní ,,střešní” kavárny. Navíc si v několikapatrovém domě můžete nakoupit jako pravé Francouzky.

Pohled na Operu Garnier v pozadí

,,Domeček pro panenky”

Ne, v tomto případě se nejedná o nejslavnější Ibsenovu hru, ale o nejmenší dům v Paříži, kterému tak Francouzi přezdívají. Průčelí má na šířku pouze 1,1 metru a vysoký je 5 metrů. Jeho adresa je 39, rue du Château d’Eeau. Ale pozor ať ho nepřehlédnete, je totiž vklíněný mezi dvě poměrně vysoké budovy.

Théâtre de l’Odéon

Co se týče nočního života, v Paříži je toho opravdu spoustu na výběr. Jeden způsob, jak příjemně strávit večer, je zajít si do divadla. Théâtre de l’Odéon je otevřeno od roku 1782 a je postaveno v klasicistním stylu. Divadlo je jedním ze šesti národních divadel Paříže a pojme až 800 diváků.

Fragments Paris

Typická francouzská kavárnička, kterou známe z filmů a kterou jste si určitě představovaly ve vašich snech, když jste přemýšlely o Paříži. Kavárna, díky níž budete mít pocit, že jste součástí města, nabízí ideální klidné posezení s knížkou či útulné místo na popovídání si.

View this post on Instagram

Happy week #fragmentsparis Photo by @anomir #paris #monday

A post shared by Fragments (@fragmentsparis) on

Rozkvetlá Paříž

Hledáte správné období, kdy do Paříže jet? Své kouzlo a atmosféru má jistě v každém ročním období. Ovšem na začátku jara se město rozzáří díky četným sakurám a jiným stromům, jejichž květy doplní historickou architekturu nejhezčích pařížských památek.

Zdroje: Pexels, 2, 3, 4, 5, 6, 7