• Lifestyle  • Návrhář Valentino vydal “kuchařku”

Návrhář Valentino vydal “kuchařku”

Kuchařku, která kromě receptů ukazuje hlavně způsob stolování v podání samotného Valentina. Při listování se pak může zdát, že právě ono stolování je to hlavní. A máte pravdu. Jak by také ne, není to přeci nikdo jiný než sám velký Valentino, který je tímto podle svých slov posedlý. V knize plné fotografií Olberta Giliho nás provede svými pěti rezidencemi, v Gstaadu, Londýně, Římě, New Yorku a samozřejmě v Paříži. A jako bonus, jeho jachta. Ke každému místu navíc připojuje krátké povídání, jakýsi úvod, co vás navnadí (nebo spíše připraví) na tu nádheru, která bude poutat vaše oči dlouhé minuty. Recepty jsou sesbírané od jeho osobních kuchařů, a není se třeba ničeho děsit, najdete mezi nimi i tak jednoduché jídla jako jsou špagety s rajčatovou omáčkou. Celé kouzlo totiž nakonec tkví v tom, jak a v čem ho servíruje a jak vypadá stůl, kte kterému sedá. A že Valentino právě na způsob stolování klade obrovský důraz, jsou důkazem křišťálové sklenice a mísy od Carlo Moretti nebo třeba porcelán od Porcelaine de Paris. Sám autor k tomu říká: “Pro mě tato kniha není jen o mé vášni pro stolování. Je také receptech a jídle, které miluji; jednoduše o krásných věcech v mém životě.” 

Navnadil vás Valentino? Pustíte si kousek jeho vášně k sobě domů? Cena za knihu Valentino: At the emperors table se pohybuje okolo $100.

Valentino: At the Emperor's Table Valentino: At the Emperor's Table Valentino: At the Emperor's Table Valentino: At the Emperor's Table

Valentino: At the Emperor's Table

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6