• Lifestyle  • Nejlepší designéři se představí na festivalu Best of: Ceny Czech Grand Design 2017

Nejlepší designéři se představí na festivalu Best of: Ceny Czech Grand Design 2017

Festival Best of: představí díla těch nejlepších designérů, nominovaných na Ceny Czech Grand Design 2017. Návštěvníci budou mít možnost poznat autory samotné i jejich tvorbu v kreativním prostoru SmetanaQ. V každé kategorii se bude prezentovat pětice složená z již známých matadorů i nových talentů módní i produktové scény. Festival proběhne od 22. do 25. března 2018 a vítěze Cen CGD prozradí slavnostní vyhlášení 27. března 2018 v přímém přenosu ČT Art.

„Jedním z cílů festivalu Best of: je otevřít prostředí českého designu široké veřejnosti, a to dětem i dospělým. Umožnit jim osobně potkat své oblíbené autory nebo poznat nové talenty české scény prostřednictvím živého doprovodného programu. Pětice, které se na festivalu představují, postoupily do třetího kola hlasování a jsou tedy naprostou špičkou české scény,“ vysvětluje Jana Zielinski z přípravného výboru Cen CGD.

Návštěvníci tedy na výstavě uvidí nejzdařilejší produkty, módní návrhy, ilustrace, fotografie i grafický design. Kromě výstavy  děl bude možnost také pohovořit s jejich tvůrci, kteří během moderovaných diskuzí prozradí proces jejich vzniku i úskalí své profese. Návštěvníky jistě potěší, že bude na místě v průběhu celého festivalu také pop-up shop, takže si budou na místě moci pořídit současné designové kousky od interiérových doplňků, přes módu a šperk až po grafiky a knihy. Doprovodný program myslí také na nejmenší návštěvníky a nabízí kreativní dílny a workshopy, kde budou moci zapojit fantazii a tvořivost a odnést si vlastní výrobek.

 

Zastoupení designéři dle kategorií:

Designér roku: Jan Čapek, Markéta Držmíšková a Petr Hák, Herrmann & Coufal, LLEV (Eva Mochalová a Marcel Mochal), Tadeáš Podracký

Módní designér roku: Jan Černý, Chatty, Adam Kost, Lukáš Spilka, Lenka Vacková

Designér šperku roku: Nastassia Aleinikava, Beldafactory, Blueberries, Markéta Kratochvílová, Eliška Lhotská

Grafický designér roku: Tomáš Brousil, Matěj Chabera a Jakub Korouš, Ex Lovers a Martin Groch, Jan Horčík, Kristýna Kulíková, Lukáš Kijonka a Michal Krůl, Kolektiv.Studio

Fotograf roku: Václav Jirásek, Michaela Karásková, Hana Knížová, Milan Jaroš, Dušan Tománek

Ilustrátor roku: Jindřich Janíček, Jan Šrámek, Maria Makeeva, Petr Nikl, Tomski & Polanski

 

Zdroje: 1