• Beauty  • Nejlepší triky na hedvábně hebké nohy

Nejlepší triky na hedvábně hebké nohy

Léto už pomalu klepe na dveře a to znamená, že zase nastává ten čas, kdy postupně dáme sbohem všem dlouhým kalhotám a riflím a začneme ze skříně vytahovat sukně a kraťasy. S tím se také pojí naše „oblíbené“ zbavování se chloupků. Pro většinu z nás se však oholené nohy staly pomyslným symbolem léta a tak Vám v tomto článku alespoň poradíme „jak na to“ co nejsnadněji.

Začněte peelingem

Předtím než se pustíte do samotného holení, zkuste peeling. Výsledek bude ještě lepší a navíc zamezíte nepříjemnému zarůstání chloupků.

PODOPHARM solný a cukrový peeling na ruce a nohy s bambuckým máslem a goji, 360,- Kč

Používejte přípravek určený přímo na holení

Nikdy nepoužívejte mýdlo nebo cokoliv jiného, přípravky určené na holení obsahují ingredience, které jsou naprosto nezbytné pro dosažení toho nejlepšího výsledku, s mýdlem byste něčeho podobného bohužel nedocílily! Náš tajný tip: Zkuste občas místo ryze dámské pěny nebo gelu sáhnout po holícím oblíbenci vašeho partnera, určitě budete výsledným efektem překvapená.

Gillette Satin Care Dry Skin, gel na holení pro ženy, 110,- Kč

Zkuste žiletku s hydratujícím páskem

Žiletky tohoto typu lépe kloužou po kůži, takže vám zařídí snadnější manipulaci s nástrojem a příjemný bonus v podobě hydratované pokožky až dvě hodiny po holení také není úplně k zahození. Pro super hladkou pokožku holte nejdříve po směru růstu chloupků!

Vyměňujte pravidelně žiletky

Tento bod nikdy nepodceňujte! Na žiletce po každém holení zůstává spoustu nečistot a bakterií, takže by se měly měnit nejlépe každé páté až desáté holení.

Nezapomeňte na hydrataci

Po holení nohy nezapomínejte natřít zklidňujícím, hydratačním krémem. Zamezíte tak případnému podráždění a nožky budou jako ze škatulky.

Eucerin NoBacter, zklidňující a hydratační balzám po holení, 479,- Kč

Cukrová pasta

Pokud jste holení po všech pokusech stejně nepřišla na chuť, zkuste cukrovou pastu, která odstraňuje chloupky i s kořínky.

Purity Vision BioEpil cukrová pasta, 275,- Kč

Epilace

Žijeme v 21. století a to přináší mnoho výhod samozřejmě i co se oblasti holení týče. Vybrat si můžete z mnoha epilačních přístrojů, které jsou určeny pro domácí použití, nebo se objednat na vámi preferovaný zákrok (laser, IPL, ultrazvuk) na některou z klinik estetické medicíny. Epilace má obrovskou výhodu v tom, že chloupky odstraňuje i s kořínkem, a to znamená, že budete mít na dlouhou dobu (popřípadě i nastálo) vystaráno.

Lumea Prestige Zařízení na odstraňování chloupků s technologií IPL,
9 999,- Kč

Zdroje: 1,2,3,4,5,6, Pexels