• Events  • Nejpohodlnější boty od Marion Parke, díky kterým vás už nikdy nebudou bolet nohy

Nejpohodlnější boty od Marion Parke, díky kterým vás už nikdy nebudou bolet nohy

Zná to každá z nás. Ať už jdeme na svatbu, party či na jinou společenskou akci, tak povětšinou zvolíme boty na alespoň nějakém podpatku a večer jsme rády, že dojdeme domů, přičemž o tancování či jiných aktivitách, při kterých by bylo zapotřebí našich „uťapaných“ nohou, se ten večer nedá ani mluvit. Tomu by ale mohl být konec díky nové kolekci bot od Marion Parke, nové návrhářky, jenž byla původně podiatrička a tak sama nejlépe ví, jak vyrobit boty přesně takové, aby se naše nohy cítily jako v sedmém nebi.

I když se jedná o první Marioninu kolekci, i tak je to velký pokrok v obuvnictví, za kterým stojí spousta experimentování a dlouhý vývoj nových typů obloukových podpěr, polštářků a jiných komponentů.

 

„Řekla jsem si: To zvládnu! Vezmu si vše co vím, z profese poditričky, a to vše vkusně a nenápadně začlením do luxusní boty.“
– Marion Parke

 

To byl prý okamžik kdy si samotná Marion uvědomila, že už může přejít z pouhé teorie k praxi a začala navrhovat svou první kolekci. Musela se tedy zaměřit především na detaily.
Když se však Marion poprvé domlouvala s Italskými továrnami, tak zjistila že vyrábí ty stejné podešve a stélky již celé dekády. Není tedy divu, že nás z takových bot bolí nohy. Protože povětšinou s jedná o ploché stélky a podešve, které nijak nepřenášejí váhu celé nohy z bříška chodidla a právě to se Marion rozhodla změnit, a tím vytvořit i větší stabilitu. Zároveň použila lékařské kvalitní materiály, které mají podobné vlastnosti jako měkké tkáně a postupem času se přizpůsobují tvaru nohy.
Ale také věděla, že to vše musí vymyslet tak, aby to nebylo na první pohled patrné, protože nikdo nechce nosit ortopedické boty.

Výsledná kolekce vás oslní svou elegancí, ale především svou pohodlností. Jen do nich!

 

https://www.instagram.com/p/BGhNW6hsKaM/

 

https://www.instagram.com/p/BGfcszzsKZv/

 

 

Celou kolekci Marion Parke naleznete zde: Marion Parke

Zdroje: 1, 2, 3, 4