• Fashion News  • Tenisky Adidas x Parley na oslavu World Oceans Day

Tenisky Adidas x Parley na oslavu World Oceans Day

Obchodní gigant se sportovní módou se spojil s organizací Parley for the Oceans, která usiluje o využití plastového odpadu z oceánů pro módní průmysl a společně vytvořili unikátní padesáti kusovou kolekci tenisek, které zdobí recyklované příze vylovené z oceánu.

Boty byly symbolicky uvedeny na trh 8. června, tedy přímo v den World Oceans Day, který byl byhlášen na konferenci OSN o životním prostředí. Tenisky Adidas x Parley existují již od léta 2015, ovšem až nyní se podařilo dosáhnout jejich nositelnosti a v botách se dá dokonce i pohodlně běhat.

shoe-parley-world-oceans-day-plastic-cyrill-gutsch-adidas-trainer-fashion-design_dezeen_936_2

Boty jsou vytvořeny existujícími výrobními technikami společnosti Adidas, avšak namísto obvyklých syntetických vláken byly použity příze vyrobeny z recyklovaných plastů dodaných inciativou pro životní prostředí Parley.

Padesáti šťastlivcům, kteří se budou těmto jedinečným teniskám těšit, však nepomůže tučný kapitál ani vysoká dávka štěstí. Tenisky se totiž nedají koupit. Cestou k jejich získání je zveřejnění videa na instagram se závazkem k ukončení používání plastových výrobků na pouze jedno použití.

 

Zdroje: 1, 2