• Lifestyle  • Next.Move, netradiční fitko v Holešovicích

Next.Move, netradiční fitko v Holešovicích

V Holešovicích je nově otevřen fitness club Next.Move, který vyniká odlišným, a hlavně individuálním přístupem. Měli jsme možnost ho vyzkoušet a otestovat právě pro vás!

Next.Move naleznete v ulici Dělnická, která prosperuje výbornou lokalitou pro cestu MHD. Dostanete se sem metrem, tramvají nebo autobusem, který staví skoro před budovou, kde se fitko nachází. Hned při vstupu si můžete na recepci objednat kávu nebo jeden z proteinových drinků. Dlouho bych se rozmýšlela, který vypíchnout, jelikož mám ozkoušené všechny a marně hledám vítěze. Na zeptání vám holky na recepci sdělí i nutriční hodnoty, což se rozhodně hodí, pokud si hlídáte svůj příjem! Za upozornění stojí, že na recepci se dá platit pouze kartou. Poté, co vyfasujete voňavý ručník, můžete pokračovat do šaten. Nezažila jsem snad jedinou návštěvu, kdy by v nich byl nepořádek. Moc oceňuji koutek s hygienickými potřebami pro dámy. Pokud vás zaskočí menses nebo si jen zapomenete své mýdlo či deodorant, můžete použít něco z košíku pod zrcadlem. Věřím, že pánové naleznou sprchový gel či deodorant ve své šatně také. Pomocí náramku s čipem si uložíte své věci do skříněk. Cvičební prostor je rozdělen na více částí. Ta první, viditelná na první pohled, se skládá z kardio zóny, zóny s posilovacími stroji, BioCircuit (o tom později) a částí na protahování nebo posilování s vlastní vahou. Místnost se zatmavenými skly je určena převážně na lekce Next.Burn, pokud však lekce neprobíhá, můžete ji využívat pro vlastní cvičení či protahování.

BioCircuit

Ideální druh cvičení pro začátečníky či sportovce, kteří nevědí, jak si sestavit trénink. Pokud se rozhodnete si zkusit BioCircuit, je potřeba to předem nahlásit na recepci. Tam se vás ujme trenér, který s vámi nastaví vše potřebné. Poté už můžete cvičit sami podle instrukcí u strojů. Během dvacetiminutového intervalu stihnete projít devět přístrojů a procvičit celé tělo. Nemusíte se bát, že byste dělali cokoliv špatně. Všechny informace k cvičení uvidíte na malé obrazovce, která vás bude upozorňovat na případné chyby.

Next.Burn

Skupinová lekce, po které odejdete úplně mokří, ale plní dobré nálady a energie. Je založena na běžeckých pásech SkillMill, které reagují na váš pohyb. Jak rychle běžíte, tak rychlý je pás. Na lekcích se setkáte s různými druhy a intenzitami běhu. Kromě toho si i zaposilujete s vlastní vahou nebo činkami. Lekce vedou skvělí trenéři, kteří jsou vždy plní pozitivního přístupu. Při cvičení hrají playlisty, které vás nabudí k pohybu, i kdyby jste nechtěli. A pokud máte chuť si zasoutěžit, každý měsíc se koná soutěž, kdo navštíví lekci nejvíckrát. A za ty ceny se vyplatí porvat!

Pokud byste si nevěděli rady s tréninkem, můžete se obrátit na jednoho z trenérů, který už vám rád pomůže! Na stránkách Next.Burn naleznete všechny sympaťáky pohromadě a věřím, že si svou spřízněnou duši vyberete!

Next.Move ale nechce zůstat pozadu. V minulých měsících přišlo s dvěma novinkami a netajní se tím, že nejsou poslední.

Next.Yoga je netradiční verze jógy na střeše budovy. V létě byla pořádána pravidelně v ranním nebo večerním čase. Já měla to štěstí navštívit první lekci instruktorky Gabči. Pro mě jakožto akčního člověka, který vždy dělal radši cokoliv jiného, než byl relax nebo protahování, byla pro mě tato lekce velkou výzvou. S velkými obavami jsem šla na střechu s jógamatkou v ruce a doufala, že nebudu muset utéct během lekce. Jakmile jsem ale viděla tu skvělou skupinu lidí a Gabču, hned jsem věděla, že nebudu muset nikam utíkat. Do zad mi pražilo sluníčko, poslouchala jsem relaxační hudbu a nechala se unášet slovy Gabči, která má nejen uklidňující hlas, ale i super přístup. Moc jsem si hodinu užila a domů se vracela s prázdnou hlavou a protaženým tělem. Právě tahle zkušenost mě přesvědčila, že jóga nebude tak zlá, jen je potřeba jít na správnou lekci. A vím, že to rozhodně Next.Move splňuje. Teď, s blížícím se podzimem, se jóga nebude konat pravidelně, ale jen pokud bude přát počasí. Proto sledujte instagram fitka, na kterém naleznete aktuální informace.

Next.Athlete, novinka, kterou jsem ještě neměla šanci vyzkoušet, ale rozhodně se na to chystám. Atletické tréninky na střeše budovy Visionary, které vede kondiční trenérka Denisa. Lekce se zaměřují na rozvoj rychlosti, hybnosti, vytrvalosti. Nemusíte se bát, pokud nejste sportovec. Trénink je přizpůsobený všem na míru, a tak ho zvládnete levou zadní!

Sama za sebe musím říci, že Next.Move je fitko, ve kterém se necítím nesvá. A to se mi u moc fitek nestává. Přátelská atmosféra i přístup začíná u holek na recepci a nekončí ani u trenérů či návštěvníků. Ve vzduchu je cítit vzájemná podpora, což je velmi důležité. Zároveň je velmi příjemné i prostředí jako takové. Čisté, voňavé a instafriendly pro všechny fotky, které si tu uděláte! Určitě vám doporučuji se jít do fitka podívat nebo aspoň navštívit jednu z lekcí. Věřte mi, že nebudete litovat. A mě mrzí, že mi začínají studijní povinnosti opět mimo Prahu, a tajně doufám, že se Next.Move rozroste i mimo ni!