• Lifestyle  • Opero – místo pro setkávání a vzájemnou inspiraci

Opero – místo pro setkávání a vzájemnou inspiraci

Byznys hub Opero propojuje světy již více jak šest let. Jedná se o místo pro inspiraci, práci i networking. Možná zde najdete útočiště a příležitosti k růstu i Vy.

Věděli jste, že pár kroků od Staroměstského náměstí existuje prostor s neuvěřitelným geniem loci, kde se potkává byznys, vzdělávání i přátelství? Štencův dům zaujme nejen svou architekturou, ale také tím, co se děje za jeho zdmi. Na historii budovy, kde se scházely významné osobnosti kulturního a společenského života a rodila se zásadní díla české umělecké historie, v současnosti navazuje byznys hub Opero.

Opero založili v roce 2016 tři zkušení podnikatelé a investoři Pavel Přikryl, Luboš Černý a Pavel Bouška. Primárně cílí na seniornější manažery, právníky a podnikatele, kteří často své vlastní kanceláře mají, ale hledají inspirativní zázemí v centru města nebo reprezentativní místo pro schůzky s klienty. Útočiště tu nacházejí také kreativci, architekti, členové neziskových organizací i korporátní týmy. 

Cílem Opera je vedle poskytování místa pro práci, ať už v prosvětleném „open space” prostoru, u vlastního stolu, či v kanceláři, také budování sítě kontaktů a podpora vývoje české společnosti. „Chceme být melting pot pro různé světy a komunity, místem, kde se diskutují otázky důležité pro rozvoj naší země, a to napříč různými sektory, jako byznys, státní, akademická i občanská sféra,“ přibližuje podstatu Opera jeden ze zakladatelů Pavel Přikryl.

Operitiv, talk show, kterou byste si neměli nechat ujít

Ve Štencově domě to neustále „bzučí“, pracující s notebooky střídají konference, networkingové akce, debaty, firemní večírky, svatby, nedávno se zde konalo vyhlášení národního kola Eurovize a v prvním kole prezidentských voleb se tu například sešel volební štáb Petra Pavla. Kromě toho, že je Opero prostorem pro klientské akce, pořádá každý měsíc vlastní talk show Operitiv pro veřejnost, při které hosté debatují o tématech, která aktuálně rezonují společností. V lednu v křeslech debatujících zatím zasedli Johana Bázlerová a Jakub Hussar, kteří diskutovali o prezidentských volbách. Únorový díl, který se koná již 22. 2., je věnovaný válce na Ukrajině. V březnu se můžete zúčastnit velmi zajímavé debaty o identitě a LGBTQ+. V následujících měsících se budou hosté věnovat environmentálním otázkám či AI. 

Společně s Nadačním fondem Neuron a The Aspen Insitute Opero dále pořádá cyklus setkání Společnost 4.0, který se zaměřuje na dopady rozvoje technologií na společnost v různých oblastech života, Green Deal či třeba budoucnost demokracie v ČR. A děje se toho zde mnohem více. 

Mentoringové programy 

Důležitou roli v Operu hraje podpora podnikatelů. Vzdělání a mentoring malým a středním podnikům umožňuje program DoToho!, o kterém jsme již dříve psali. „Z DoToho! chceme udělat celoživotní byznys univerzitu pro SME segment (malí a střední podnikatelé, pozn. red.), platformu, kam se mohou majitelé firem opakovaně vracet a získávat know-how a inspiraci. Mezi podnikateli tohoto typu bychom chtěli budovat kulturu toho, že vzdělávání je potřeba, že je normální mezi sebou sdílet informace, což přispívá k rozvoji všech stran,“ říká Pavel Přikryl. „Další podstatnou věcí je digitalizace, posunutí firem do digitálního světa, to je teď naše asi největší téma,“ v souvislosti s tím zmiňuje zapojení do programu Strive Czechia. Nově se DoToho! zaměřuje i na podporu ukrajinských podnikatelů. 

Pod křídly Opera funguje i akcelerační program pro B2B startupy Ment2Grow. „Chceme pomoci rostoucím a nadějným B2B startupům v jejich růstu, zejména tím, že jim umožníme se napojit na potenciální partnery, klienty a investory, a to jak v ČR, tak v zahraničí,“ uvádí. Programem prošlo téměř 60 startupů, mezi které se řadí například Whalebone, Rossum, Yieldigo, Feedyou, Behavio či GoodAccess, a dalších 12 se účastní aktuálního pátého ročníku. „Naší misí je pomoct ideálně celému ekosystému, aby zde vznikaly špičkové firmy, a myslím si, že Česko má našlápnuto k tomu být jedním z evropských technologických center,“ dodává Pavel Přikryl.

Poznejte Opero a přesvědčte se sami o tom, co vše nabízí. Navštivte některou z akcí nebo vyzkoušejte jeden den práce odsud zdarma. Pro zájemce o prohlídku a případné členství mají vždy dveře otevřené, stačí si domluvit schůzku.

Zdroj: Opero archiv