• Styling  • Ples jako Brno rozzářila Gabriela Partyšová vzácnými šperky od rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková

Ples jako Brno rozzářila Gabriela Partyšová vzácnými šperky od rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková

Konec ledna patřil jedné z nejprestižnějších akcí roku. Ples jako Brno se již tradičně konal v prostorách Fait Gallery v Brně. Tuto akci si nenechala ujít ani moderátorka, zpěvačka a herečka Gabriela Partyšová, která ke dvěma úchvatným róbám vynesla luxusní šperky z dílny českého rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková. Sady dosahující hodnoty téměř 10 milionů korun osázené vzácnými kameny se pyšní neotřelým designem, který nešlo přehlédnout.

Samotné zlatnictví JK Jitka Kudláčková se řídí filozofií, že šperk je vztah. Jinak tomu nebylo ani v případě investiční sad, které vynesla právě Gabriela. Vynikaly hned v několika směrech. Jedinečný zlatý set v kubistickém stylu zdobí osm investičních tmavě zelených smaragdů té nejvyšší kvality přímo z oblasti Muzo v Kolumbii. 9karátové smaragdy se právem řadí k nejcennějším na světě. Ve šperku jsou doplněny 200 bílými a 297 žlutými diamanty.

Dušan Mlynarčík, spolumajitel JK Jitka Kudláčková, dodal:  „Chtěli jsme vytvořit opravdu výjimečnou sadu, což se podařilo. Mísí se v ní kubismus, český fenomén obdivovaný lidmi z celého světa, s unikátními smaragdy, které nám dodávají přímo kolumbijští těžaři a brusiči. Celkové provedení je pak uctěním jedinečnosti a preciznosti české moderní zlatničiny. Bude-li to možné, rádi bychom sadu přihlásili i do některé ze světových soutěží v oblasti designu šperku.“

Hodnota tohoto šperku šplhá k 7,5 milionům korun,  časem ale ještě poroste. Náhrdelník této sady je navíc výjimečný jednou technickou zvláštností. Jeho střed lze jednoduše vyjmout a nositelka tak získá šperk, který využije i na vícero denních příležitostech.

Hosty plesu rovněž oslnila hypnotizující modř paraib, které se pro svou čistotu a barvu řadí k nejvzácnějším turmalínům světa. Tentokrát secesí inspirovaná sada představuje skutečnou oslavu zlatnického řemesla. Na plese zářila jako sluneční paprsky odrážející se v azurovém moři. Při detailnějším pohledu působí až andělsky a speciální efekt zlatých parabol, jehož designér a zlatník David George Hrubec využil, dává kamenu ještě více vyniknout. Tři paraiby nejvyšší kvality bez vnitřních inkluzí o váze 4,71 karátu a 203 bílých diamantů vysoké kvality a čistoty o celkové váze 1,7 karátu znamenají sice investici téměř 2,5 milionu korun. Jejich hodnota se však bude časem rovněž zvyšovat.

Obě zmíněné sady s nesmírnou elegancí vynesla a tím i prezentovala Gabriela Partyšová.  „Moc ráda jsem si po dvou letech pauzy, z důvodu nám všem jasného, opět zatančila v mém rodném městě na Plese jako Brno. Byla jsem na něm jak v roli hosta, tak také moderátorky pořadu Život ve hvězdách, jímž provázím na TV Nova. Velmi mě těší, že jsem při této příležitosti měla možnost vynést unikátní šperky z dílny JK Jitka Kudláčková a k nim šaty od návrhářky Zuzany Lešák Černé. Pozorným jistě neušly ani mé druhé šaty, tentokrát ze svatebního salonu Emilie, rovněž doplněné šperky JK. Ale aby nedošlo k mýlce, nešlo o šaty svatební.“

Anděl nesoucí naději a pomoc

Ples jako Brno rovněž pomáhá. Jeho součástí bývá pravidelně aukce, jejímž účelem je pomoc těm, kteří ji potřebují. Rodinné zlatnictví JK Jitka Kudláčková do této aukce věnovalo zlatý přívěsek s diamanty ve tvaru anděla. Anděla jako symbolu ochrany, lásky a naděje. Autorem šperku je držitel světové ceny v oblasti designu šperků a člen JK týmu David G. Hrubec. Kombinoval zde bílé a růžové zlato s 39 bílými a Champagne diamanty, díky čemuž má hodnotu téměř 140 tisíc korun. Takto si šperk mohl odnést pouze dražitel, jenž nabídl nejvyšší částku, která poputuje na dobročinné účely. Anděl tedy pomohl nejen symbolicky. V letošním roce bude celková částka vybraná prostřednictvím aukce a rozdělena mezi tři organizace – Nadaci BJP Foundation založenou MMA zápasníkem Jiřím Procházkou, která pomáhá vážně nemocným dětem, Nadaci Krása pomoci Taťány Kuchařové, jejímž účelem je pomoc seniorům a Nadační fond Hvězdy pro život, pomáhající nemocným dětem, seniorům a rodinám.

Tak zase za rok na Plese jako Brno!

Zdroj: Archiv JK