• Events  • Pohádkovou přehlídku amerického umělce uzavřel magický jednorožec

Pohádkovou přehlídku amerického umělce uzavřel magický jednorožec

Dvě dívky snící o jednorožcích a mořských pannách a vůbec všechny ty věci, o kterých malé dívky sní,“ jsou slova, která vystihují módní přehlídku Thoma Brownea naprosto dokonale. Mořské panny, jednorožci ani další snové kreace na ní totiž nesměly chybět. Zajímá vás, jak si takovou krásu představit?

Jeden z nejuznávanějších amerických návrhářů, Thom Browne, připravil letos na módním molo v Paříži tajuplnou scénu, která jako by ani nepocházela z našeho světa. Jeho grandiózní kolekce Spring 2018 byla plná nespoutaných tvarů a kombinací zdánlivě nekombinovatelného a honosný interiér Hotelu de Ville vyplnila dechberoucí atmosférou.

Již samotné zahájení se odehrálo v magickém duchu za zvuků písně z Malé mořské víly. Do jejího rytmu se protančily mezi diváky dvě baleríny oděné do úchvatně neforemných hávů.Následovaly luxusní oversize kabáty, prošívané kostýmky či sukně, které držely pohromadě originální knoflíky. Většina looků pocházela z klidné říše snů. Některé však na přehlídkové molo doputovaly až z děsivých nočních můr.Těžko říci, zda má kreativní tvorba Thoma Brownea nějakou slabinu. S jistotou lze však určit, že detaily to rozhodně nejsou. Saka vyšívaná s bezchybnou precizností, make-up a celková kompozice show v naprosté harmonii či blíže neurčené helmy, jež hrály v celkovém vyznění přehlídky významnou roli.Samý vrchol však přišel až ve finále přehlídky, při kterém byl publiku představen magický jednorožec, jenž i přes svou velikost působil něžně a zranitelně.

Co na Browneův alternativní vesmír říkáte vy? Za nás rozhodně na jedničku!

 

Zdroje: 1, 2