• Gastro  • Kaštany jako účinní bojovníci s pomerančovou kůží

Kaštany jako účinní bojovníci s pomerančovou kůží

Sezóna kaštanů pomalu a jistě vrcholí, a proto je nejvyšší čas posbírat poslední popadané kusy a zužitkovat je ku prospěchu svého zdraví a krásy. Ano, slyšíte dobře! Jen málokdo ví, že kromě dekoračních účelů lze kaštany využít i v kosmetice a jako součást domácí zelené lékárny.

Pro své protizánětlivé účinky lehce uzavírá zanícené póry, a tím zmírňuje projevy akné; naopak pro své protirevmatické účinky je výborným prostředkem na bolavé klouby. Budete-li „kaštanovou tinkturou“ potírat křečové žíly a pokožku s projevy celulitidy, věřte, že vaši kůží krásně prokrví, a tím tyto projevy dost eliminuje.

Příprava a výroba domácí „Kaštanové tinktury“ je velmi jednoduchá, nenáročná, takže si ji opravdu dokáže připravit každý.

Na přípravu tinktury nebudeme potřebovat nic jiného než kaštany a alespoň 40% pálenku, nic víc. Ani co se týče vybavení, se nemusíte ničeho bát, bude stačit pouze výkonný mixer a dobře uzavíratelná láhev. Máte-li vše již nachystáno, můžeme se pustit do samotné výroby.

Recept na domácí „kaštanovou tinkturu“

Suroviny:

30 až 50 plodů kaštanů (záleží na jejich velikosti a velikosti sklenice), 500 až 750 ml čístého alkoholu nebo pálenky a dobře uzavíratelná sklenice

Postup:

Kaštany nakrájejte, nastrouhejte nebo nasekejte na drobné kousky a naplňte jimi uzavíratelnou sklenici. Zalijte až po okraj alkoholem nebo pálenkou tak, aby všechny kousky kaštanů byly ponořené.

Sklenici pečlivě uzavřete.

Máte-li hotovo, položte tuto sklenici na chladné, může být i tmavé místo a nechte louhovat přibližně 3 až 4 týdny. Nezapomínejte ale každý den směs důkladně protřepat, promíchat.

Jakmile uplyne doba určená k louhování, přeceďte celou směs přes jemné plátýnko a hezky slijte do jiné uzavíratelné, tmavé láhve. Vzniklou tinkturu uložte do chladničky a užívejte k zevnímu užití.

A jak se taková tinktura užívá?

Snadnější aplikaci vám, umožní, pokud si část tinktury nalejete do lahvičky s rozprašovačem. Postříkáte postižené místo a jemnými pohyby vtíráte do kůže.