• Beauty  • Poznávání tradic a řemesel s novinkami Vavavoom

Poznávání tradic a řemesel s novinkami Vavavoom

Umělecké kovářství, práce se dřevem nebo šití z tradičních materiálů, všechna tato řemesla získávají v poslední době velký prostor. Lidé se zkrátka vrací ke kořenům. A neprojevuje se to jen ve výrobcích či oblečení, ale kouzlo řemesel a tradic vás může nyní pohltit ve vůních od parfumérie Vavavoom, jež vznikly pod rukama kreativních italských a francouzských parfemářských umělců a oceňovaných odborníků na holistickou péči o pleť a přírodní ingredience. Můžete se ponořit do mnoha vůní.

Ambre Khandjar

Tuto vůni zkomponoval pro značku Une Nuit Nomade Jerôme Di Marina. Inspirací pro něj bylo starobylé tržiště ve čtvrti Mutah nacházející se v srdci hlavního města Ománského sultanátu, ve městě Maskat. Prakticky na každém rohu tohoto tržiště naleznete nepřeberné množství zakřivených dýk, tzv. kadžárů (khandjar). Tato dýka byla dříve nezbytnou součástí válečnického oděvu. V současné době ji muži nosí při výjimečných událostech. Dýka má bohatě zdobenou rukojeť, je uložena v ozdobném stříbrném pouzdru a představuje talisman chránící před zlem a přinášející štěstí. Ambre Khandjar je vonným ekvivalentem tohoto nástroje. Vyjadřuje úctu k tradicím a vůni opálené pokožky třpytící se v odlescích chladného kovu. Z vůně čiší silná orientální ambra.

Kintsugi

Kintsugi je označení pro japonský postup při restaurování keramiky, kdy se zvýrazní praskliny pomocí laku smíchaného se zlatým, stříbrným nebo platinový práškem a Kintsugi je rovněž název pro nový parfém italské značky Masque Milano. Vanina Muracciole zachytila aroma čerstvého vzduchu nabitého energií pod magnoliovníkem, kde výše zmíněnou technikou opravuje hrnčíř rozbitou vázu. S mottem „To, co je rozbité, není ještě nutně ztraceno. Neskrývejte jizvy, ale hrdě je ukažte!“

Susanne Kaufmann™ Holistic Beauty Kit a Susanne Kaufmann™ Detox Kit

Susanne Kaufman spojila bylinky čisté panenské přírody bergenzelwaldských lesů, spolu s tradicemi předávaných z generacemi na generaci a s betsellery v péči o pleť, a dala tak vzniknout praktickým cestovním setům. Na pracovních cestách, kde je kladen důraz na výkon, můžete zazářit se Susanne Kaufmann™ Holistic Beauty Kit, který obsahuje prověřené a v lázních Susanne Kaufmann Spa vyvinuté produkty pro zářivou a omlazenou pleť. Součástí je: Glow mask (maska pro zářivou pleť), 15 ml Rose water mist (růžová voda), 25 ml Cleansing gel (čisticí gel), 15 ml Nutrient concentrate (vyhlazující sérum), 5 ml Face fluid line F (pleťový fluid), 15 ml.

Pro detox pleti pak poslouží Susanne Kaufmann™ Detox Kit. Jeho součástí je: Alkali salt deacidifying (alcalická sůl), 60 g Detox Oil (detoxikační olej), 30 ml Detox Oil Scrub (detoxikační tělový peeling), 15 ml Pillow spray calming (uklidňující sprej na polštář), 25 ml Moisturizing Mask (hydratační maska), 15 ml.

Exfoliating Brightening Tonic Emma Hardie

Jednou z neuznávanějších kosmetiček Velké Británie je bezpochyby Emma Hardie. Patří mezi propagátorky holistického přístupu a průkopnice moderních technik pomáhající k omlazení pleti. Její značka letos slaví 10 let své existence. K tomuto výročí vytvořila čistící tonikum Exfoliating Brightening Tonic Emma Hardie. Jedná se o jemnou exfoliační pleťovou vodu odstraňující odumřelé kožní buňky, zvyšující produkci kolagenu a projasňující a sjednocující barevný tón pleti. Jednou z hlavních aktivních složek patří enzymy z granátového jablka, které zbavují bakterií způsobujících kožní problémy nebo Synetol A produkující kolagen. Výroční limitovanou edicí se rovněž stal legendární Moringa Cleansing Balm (Amazing Cleansing Balm) v super-size setu o velikosti 200 ml s šípkovými semínky (Rosehip exfoliating seed) a novou Dual-Action žínkou. Touto trojkombinací odstraníte makeup i všechny nečistoty.

Zdroje: 1,2,3,4,5,6