• Lifestyle  • Pražský Svět Tima Burtona

Pražský Svět Tima Burtona

Milujete filmy Timu Burtona a jeho nezaměnitelnou tvorbu? Pak Vám rozhodně nemohla uniknout jeho pražská výstava v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstíSvět Tima Burtona Staroměstské náměstí!!

Tim Burton

je všeobecně ceněn jako jeden z nejimaginativnějších a výtvarně nejvýraznějších filmových tvůrců. V oblastech hraného i animovaného filmu zaznamenává úspěchy u kritiky i vysoké finanční ohodnocení. Mezi jeho nejznámější tvorbu patří snímek Temné stíny a v oblasti animace můžeme za skutečně kultovní považovat např. Mrtvou nevěstu Tima Burtona, která byla nominována na Oskara a získala cenu Britské akademie filmových a televizních tvůrců (BAFTA) za nejlepší celovečerní animovaný film.
Dalším úspěchem je Alenka v Říši divů, která mu vynesla dva Oskary a nominaci na Zlatý glóbus v kategorii filmový muzikál a komedie.
Burton je držitelem ceny americké Národní rady kritiků za snímek z roku 2007 Sweeney Todd: ďábelský holič z Fleet Street, za nějž získal i Zlatý glóbus v kategorii filmový muzikál a komedie.
Nesmíne zapomenout na příběh Střihoruký Edward z roku 1990, který Tim režíroval, produkoval a zároveň je spoluautorem scénáře. Tento snímek zároveň odstartoval režisérovu úspěšnou filmovou spolupráci s Johnnym Deppem.

Svět Tima Burtona

Výstava čerpá materiál ze soukromého archivu Tima Burtona a představuje souhrn umělcovy tvorby od dětských let do dneška, přináší 500 kreseb, maleb, fotografií, skicářů, animovaných děl a sochařských instalací se zaměřením na výtvarná témata a motivy opakovaně rezonující v rozmanitých postavách a světech známých z Burtonovy výtvarné i filmové tvorby.
Na Staroměstském náměstí tak spatříte jeho křížence lidských bytostí, zvířat a strojů, jejichž společným jmenovatelem jsou výrazné hororové prvky a humor. Prvním dojmem Vás vyvede z míry již postavička vylézající ze země před galerií a stejná nálada Vás neopustí po celou dobu, kterou na výstavě strávíte.

Výstava potrvá až do 3. 8. 2014!

 

Zdroj: Tim Burton