• Fashion News  • Přehlídka Stella McCartney Spring-Summer 2021 pod lupou redakce DailyStyle.cz

Přehlídka Stella McCartney Spring-Summer 2021 pod lupou redakce DailyStyle.cz

Volnost, přitažlivost a udržitelnost, tři pilíře, na kterých stojí kolekce Stelly McCartney. Kolekce Spring-Summer byla inspirována přírodou, pohybem a návrhářčiným manifestem „od A do Z“. Kolekce zosobňuje kolektivní touhu po pohybu a spojení s našimi těly, přírodou a uměním. Dle slov návrhářky hlásá návrat do světa všímavějšího, vděčnějšího a zaměřeného na to, na čem skutečně záleží. Nechte se svést a zařaďte sexy a udržitelné kousky do vašeho šatníku, volně se nadechněte a přivítejte nové barvy a vzory, jaro je za dveřmi.

Lokace

McCartney uspořádala digitální show v Houghton Hall, velké rezidenci z 18. století postavené pro prvního britského premiéra Sira Roberta Walpoleho. Panství v Norfolku má rozlehlou zahradu, která se stala skvělou kulisou pro show. Zelené trávníky, lemované stromy a živými ploty, byly vyzdobeny současným sochařským uměním, měsíční krajina a geometrické sochy tvořily dokonalou scenérii.

Inspirace

V době karanténních opatření Stella hledala spojence v přírodě, inspirovaly ji především ženy, které hledaly únik v přírodě a pohybu. Volný pohyb a nespoutanost tak byly klíčovými myšlenkami při navrhování této kolekce. Touhu po pohybu nalezneme i v nejrůznějších detailech ve stylu BMX, nechybí tak topy s cyklistickými kraťasy, ultra krátké bodycon šaty ani žebrované vesty z organické bavlny. Neutrální paletu odstínů doplňuje výrazná růžová a červená.

Udržitelnost

Stella McCartney je známá ohleduplností k životnímu prostředí, nejinak je tomu i u této kolekce, 78 % její bavlny je organického původu, žabky mají podešev vyrobenou z 50 % recyklovaných materiálů. Použity byly i zbytky krajek z minulých kolekcí a nechyběly ani kabelky z veganské kůže. Udržitelnost kolekce však nic neubírá na její ženskosti a přitažlivosti. Tak to umí jenom McCartney, bravo.

Zajímavosti ze show, včetně exkluzivního zákulisního obsahu, lze najít pod hastagem #StellaSummer21. Celou show můžete sledovat zde:

Foto a video: archiv značky Stella McCartney