• Lifestyle  • Netflixový žebříček toho nejlepšího za rok 2020

Netflixový žebříček toho nejlepšího za rok 2020

Přinášíme vám ohlédnutí za pěti nejlepšími snímky Netflixu minulého roku. Inspirujte se naším výběrem a odpočiňte si v dlouhých zimních večerech.

1. Dámský gambit

Příběh vypráví o dívce Beth Harmonové ze sirotčince, která je mimořádně nadaná na hru šachy. Její cestu ke slávě ale komplikuje boj se závislostí na alkoholu a lécích. Děj se odehrává v 50. letech minulého století. Sedmidílná minisérie se odehrává převážně ve vnitřních prostorách, přesto se tento produkt stal velice populárním. Na správnost šachových tahů dohlížel šachový mistr Garry Kasparov, který mimo jiné prohlásil v roce 1989, že šachy ženám úplně nesedí. Minisérie je natočena podle románové předlohy Waltera Tevise. V režii Scota Franka uvidíte v hlavních rolích Anyu Taylor-Joy, Harryho Mllinga ad.

2. Neortodoxní

Popisuje skuteční osudy spisovatelky Deborah Feldman. Opustí domluvené manželství mezi ortodoxními Židy a uteče tak z Brooklynu do Berlína. Příběh je vyprávěn ve dvou rovinách v záblescích do minulosti života v komunitě a v berlínské přítomnosti, která vyplňuje většinu vyprávění. Režie Maria Schrader, hlavní roli obsadila Shira Haas. Minisérie získala cenu Emmy v kategorii Nejlepší režie minisérie.

3. Sexuální výchova

Životní trable středoškoláka Ottise, který se rozhodne pomáhat svým spolužákům v sexuálních otázkách. Druhá řada, která vyšla na začátku roku 2020 navazuje na první. Skrze mezilidské vztahy nehlíží seriál na téma sexuality. Druhá řada sleduje vztah Ottise s novou přítelkyní Ollou. V hlavních rolích hrají Asa Butterfield a Emma Mackey.

4. I Am Not Okay With This

Příběh středoškolačky Syd, jež se vyrovnává s problémy v rodině, nástrahami školy a láskou ke své nejlepší kamarádce pomocí svých nově objevených superschopností. Inspirace k seriálu byla kniha Carrie Staphana Kinga. Seriál je zasazen do moderního prostředí, ikdyž připomíná prostředí seriálu Stranger Things (na I Am Not Okay With This se podíleli producenti Stranger Things a tvůrci The End Of The F***ing World). V hlavních rolích Sophie Lillis a Wyatt Oleff.

5. Krasotinky

Pokud patříte k milovníkům tance, obzvláště baletu, tak by tato desetidílná série mohla být právě pro vás. Hlavním tématem je osud studentky elitní baletní školy, která se stane obětí útoku.

Zdroj: 0), 1), 2), 3), 4), 5)