• Beauty  • Problematická pleť

Problematická pleť

Akné, pupínky, černé tečky – to zdaleka nejsou jen trable teenagerů s rozbouřenými hormony. Problematická pleť vás může trápit i v dospělosti. Jak o ni správně pečovat a jaké produkty používat?

Komedony, čili černé tečky uzavírající mazové žlázy především v problematických partiích T – zóny obličeje, trápí celou řadu žen i mužů a boj s nimi není nijak jednoduchý. Tvoří se především na mastné či smíšené problematické pleti a jsou způsobeny nadměrnou tvorbou kožního mazu, která je spojena s fyziologickou nevyvážeností organismu (hormony, stres) a samozřejmě i vnějšími škodlivými faktory – znečištěním ovzduší a kouřením. Jak s nimi bojovat?

1. Zdravá strava je základ. Fast foody, dorty a sladkosti jsou sice lákavé, ale akné, ke kterému přispívají, už moc ne. Vyvarujte se cigaret a nadměrného pití alkoholu.

2. Hydratujte. Jak zevnitř (dostatečným přísunem pitné vody), tak zvenčí pomocí kvalitního krému.

Náš tip: Super hydratační maska Aqua Bomb od Garnier.

 

 3. Pravidelná péče. Každé ráno i večer důkladně pleť vyčistěte pomocí mycího gelu, nebo micelární vodou, které jsou momentálně v kurzu a na trhu je k vybrání několik druhů.

Náš tip: Micelární voda Bioderma Sébium H2O pro smíšenou a mastnou pleť.

 

4. Navštivte dermatologa. Odborník vám může poradit vhodné produkty i procedury, které vám pomůžou zbavit se akné jednou provždy.

5. Zvýšenou pozornost zaměřte na konkrétní místa. Jedná se o oblasti na tváři (mají sklon se opakovaně zanítit a potřebují extra péči) a T-zónu, na kterou trpí velké množství lidí.

6. Vyměňte chemikálie za přírodu. Mnoho majitelek problematické pleti přísahá na přírodní kosmetiku. Aloe vera nebo bílý jíl jsou dobrými společníky.

Náš tip: Čistící mýdlo s kafrem od mannamydlo.cz 

 

7. Zklidněte se. Za „dospělými“ pupínky stojí kromě nezdravého jídelníčku většinou stres. Zkuste ho regulovat třeba procházkami, meditací nebo jógou.

Zdroje: 1, 2, 3, 4