• Lifestyle  • Projekt Lidé lidem vzdává hold všem v první linii strhujícím gestem

Projekt Lidé lidem vzdává hold všem v první linii strhujícím gestem

Česká umělecká scéna děkuje lidem v první linii z pražských střech skrze ohromující video. To vzniklo iniciativou projektu Lidé lidem, kteří svojí jednotnou myšlenkou děkují zdravotníkům, kteří nasazují své zdraví, armádě, hasičům a policistům, kteří v nelehké době dělají svojí práci s maximální nasazením a oddaností.

V první linii se ocitají také matky samoživitelky, které se kvůli pandemii ocitly bez práce a prostředků, řada lidí přišla o práci a mnoho podnikatelů muselo zavřít své podniky a začít přemýšlet o nové životní cestě, kterou se musí vydat. Pandemie se podepsala na mnoha profesích a ani prostředí umělecké scény se jí nevyhnula.  Vnímáme velké napětí, ale zároveň obrovské semknutí české společnosti. Šijeme roušky potřebným, rozvážíme nákupy, pomáháme seniorům více než-li kdy dříve.

„Všechno to začalo pocitem něco vytvořit, udělat něco hezkého a hodnotného. Roušky jsme ušily, pomohly kde se dalo, ale stále nám přišlo, že toho neděláme dost. A tady se zrodil nápad, že bychom mohly alespoň originálně poděkovat. Tak jsme se daly dohromady, technická a umělecká produkční, obě s tanečním background(em) a vymyslely unikátní projekt děkovného videa natáčený tam, kam se jindy nemáme šanci dostat, završený projekcí na významné budovy v Praze.“ říkají organizátorky projektu Lidé lidem Eva Nečasalová a Katka Eichlerová

Od začátku do toho s námi šli skvělí lidé, všichni byli nadšení, že můžou tvořit. Dveře se nám otevírali i na lokacích a překvapilo nás, jak jsou všichni milí a chtějí myšlenku podpořit. Podařilo se nám dát dohromady skvělé tanečníky, z různorodých tanečních sfér, nejlepší kameramany, fotografy. Tak vznikl tento projekt od „lidí lidem“ do kterého všichni dali totální maximum a za to všem děkujeme.“ dodávají k projektu organizátorky Eva Nečesalová a Katka Eichlerová

Umělecké video vzniklo na pražských střechách v bílých kostýmech. Součastí videa jsou významní zástupci české taneční scény Národní divadlo – balet, Národní divadlo – Laterna magika, akrobaté skupiny Losers, účastníci Star Dance, Latino, muzikáloví tanečníci a urban scéna v čele s Kristiánem Mensou. Na konci videa své poděkování přidávají české významné osobnosti umělecké scény mezi němi je Terezie Kovalová, En.Dru, Jana Plodková, Alžběta Jungrová, Ester Geislerová, DJ Wich, DJ Michael Burian, Ben Cristovao, kapela Mirai a další. Hudbu k videu poskytl a na míru upravil významný český DJ Michael Burian, který je součástí děkovného videa.

Realizace projektu vznikla za přísných hygienických podmínek dle současných nařízení a všechny subjekty a účinkující projekt podpořili bez nároku na honorář.

Zdroj fotografií a videa: projekt Lidé Lidem, Petr Krupička

Marketing manager