• ppl talk  • Lucia Ginger Molčányiová: Mé lekce jsou otevřené všem, co touží pohybem rozvíjet svou ženskost bez ohledu na pohlaví

Lucia Ginger Molčányiová: Mé lekce jsou otevřené všem, co touží pohybem rozvíjet svou ženskost bez ohledu na pohlaví

„Během tanečních tréninků je člověk nucen být konfrontován se svým vlastním odrazem v zrcadle, svou tělesností, a to je skvělý trénink sebepřijetí,“ říká profesionální tanečnice, performerka, choreografka a lektorka Lucia Molčányiová alias Ginger. V rozhovoru se rozpovídala o tanci, sebevědomí a svém působení v JOHN REED

Co pro tebe znamená tanec?

Sebevyjádření a vášeň.

Pokud se nemýlím, vášeň pro tanec se u tebe projevila třeba se sledováním MTV. Kdy se z koníčku stalo živobytí?

Je to tak. Již jako malá jsem tančila doma před televizí a byla jsem fascinovaná tanečníkama z videoklipů MTV. V šesti letech jsem začala s tanečním tréninkem a vystupováním a od té doby jsem nepřestala. První honorovaná vystoupení přišla v období puberty a postupně se tanec pro mě stal živobytím.

Přiblížila bys svou cestu do pražského fitness studia JOHN REED? 

Dostala jsem nabídku stát se stálou taneční lektorkou fitness studia John Reed a dnes tam učím pravidelně taneční skupinové lekce každé úterý od 19 a 20 hodin.

Jaký je o tvé lekce zatím zájem? Jakou máš zpětnou vazbu?

Velký! Jsem nesmírně ráda, že si klienti/ky JR moje lekce oblíbili a chodí pravidelně. Dostávám od nich krásný feedback a děkovné zprávy. Moc si toho vážím.

Na lekce obvykle určuješ dress code, něco, v čem se ženy budou cítit sebevědomě a hezky. Je tomu tak i v JR, nebo si na lekci mohou zájemci odskočit ve svém běžném cvičebním outfitu?

Ano, na mých tanečních lekcích platí dress code, protože chci, aby se při nich dámy cítily atraktivně a upraveně. Jelikož je ale JR fitness, tak je samozřejmě dress code více sporty. To ale neznamená, že sporty nemůže být sexy! Právě naopak. Doporučuji třeba elastické legíny, sportovní podprsenku, crop top, body, shortky, overaly… Navíc lekce v JR jsou unikátní tím, že jsou moje jediné bez podpatků, v teniskách.

Navštěvují tvé lekce někdy i muži?

Jasně, jsou otevřené všem, co touží rozvíjet svou ženskost pohybem bez ohledu na pohlaví.

Jak sis užila program k 5. narozeninám JOHN REED? Jak se vydařila tvá úterní dance party v doprovodu DJe Australana a jaké pocity si z ní odnášíš?

Dance party byla naprosto skvělá! Moc děkuji všem dámám, které si se mnou přišly zatančit. Nejaktivnější tanečnici jsme dokonce odměnili poukazem na oblečení značky PUMA. A především gratuluji JR k 5. narozeninám!

Věnuješ se ve svém volném čase mimo tanec i jiným formám pohybu? Účastníš se třeba jiných společných tréninků v JR?

Několikrát týdně si chodím zacvičit na stroje do JR. Taky jsem vyzkoušela už pár skupinových lekcí a musím říct, že jsou fakt výborné a moc je doporučuji. Kolektivní energie funguje a pomůže vám dosáhnout intenzivnějšího tréninku a výkonu.

Působíš jako vyrovnaná a sebevědomá žena. Bylas se sebou vždy spokojená tak, abys sebevědomí, sebelásku a smyslnost mohla pomoci rozvíjet i u ostatních, a to (nejen) prostřednictvím tance? Jak se sebevědomím pracuješ? Máš nějaké rady, jak ho probudit, zvýšit? 

Děkuji za kompliment. Ano, postoj a hodnoty k vlastnímu tělu a kráse jsem si již vyřešila v rané dospělosti. Samozřejmě jsem si v pubertě prošla i sebeporovnáváním se, výkyvy váhy, pocitem, že nejsem dost hezká apod. Ke zdravému sebevědomí mi pomohl právě tanec. Během tanečních lekcí a tréninků je člověk nucen být konfrontován se svým vlastním odrazem v zrcadle, svou tělesností, a to je skvělý trénink sebepřijetí. Když se člověk začne o své tělo lépe starat, začne se v něm lépe cítit, bude se mu lépe tančit, koukat se na sebe do zrcadla či vystupovat před lidmi. Moje taneční lekce mají spoustu benefitů: zlepšení držení těla a jeho zpevnění nebo větší ohebnost. Dále učím tajné tipy a triky, z kterých úhlů vypadá tělo víc sexy, jak se hýbat smyslně a vkusně. Taneční trénink sám o sobě pomáhá odbourávat stres z těla, uvolňovat tenze, blokády a emoce a po tréninku člověka odmění endorfíny. Má přesah i po skončení lekce do běžného života: Člověk se lépe nosí, cítí se uvolněněji, je nabitý energií a září. Ke zvýšení sebevědomí pomáhá i celkový taneční lifestyle: kalokagathie, péče o svůj zevnějšek, estetika, vkus, pravidelné cvičení, výživná strava a úcta ke svému tělu. Je to každodenní práce, snaha a péče o sebe. Důležité je nezlenivět a neopustit se.

Máš někdy momenty, kdy si sebevědomě nepřipadáš?

Jasně. 🙂 Jsou situace v životě, kdy si nevím rady, připadám si neschopně a potřebuji se obrátit na pomoc někoho jiného. Přála bych si ovšem umět s grácii obstát i v takových momentech, ale ne vždy se mi to daří.

Tvými vzory v dětství byly třeba Britney Spears nebo Shakira. Kdo tě inspiruje teď?

Haha, ano. 😀 Vzhlížím ke spoustě tanečníků, choreografů, lektorů, umělců a femmes fatales. Inspiruje mě estetika starého Hollywoodu, burlesque, kabaret, jazz, pop kultura, kultovní filmy a hudba.

Na které taneční vystoupení ráda vzpomínáš? 

Moc mě bavilo dělat show na pražském fashion weeku MBPFW, na filmovém festivalu v Karlových Varech, tančit se zpěvačkou Katarzia, v TV show Tvoje tvář má známý hlas, pořadu Inkognito, Prague Burlesque show, hudebním videoklipu Bena Cristovaa, rozbalit to při představení Pinkbus či na Plesu Sobje.

Co vnímáš jako svůj největší dosavadní úspěch?

Mým největším úspěchem je to, že pořád tančím, učím a vystupuji, že se mi povedlo vybudovat si velkou komunitu a klientelu a moje řemeslo je pro lidi užitečné a přínosné. Cítím vděčnost. A věřím, že velké úspěchy ještě přijdou.

Máš v tanci nějaké sny a cíle?

Ráda bych tančila u moře v nějaké krásné venue, show či kabaretu nebo pořádala tanečno-holistické retreaty. Jako každá tanečnice bych ráda na turné s nějakou velkou hvězdou. A kdyby se točil nějaký taneční film, moc ráda budu součástí.

Článek vznikl ve spolupráci s JOHN REED Fitness.

Zdroj: 1. Barbora Chotová, 2. a 3. Petr Mihle, 4. Kateřina Koki Mlejnková, 5. Jan Slovi