• Fashion News  • Průřez módní přehlídkou Chanel Cruise 2021/2022

Průřez módní přehlídkou Chanel Cruise 2021/2022

Kreativní ředitelka Virginie Viard, která stojí za proslule známým módním domem Chanel, představila zcela novou kolekci inspirovanou filmovými snímky z režie Jeana Cocteaua. Stále přetrvávající nelehká situace si vyžádala realizování přehlídky digitální formou a diváci se tak mohli kochat jednotlivými modely skrze své obrazovky z pohodlí svého domova. Módní přehlídce tato forma realizace ovšem nikterak neubrala na svém kouzlu a rozhodně tak stojí za zhlédnutí.

Pro show s názvem Cruise 2021/22 se Virginie Viard nechala inspirovat filmy dlouholetého společníka samotné Coco Chanel, a to konkrétně režisérem a básníkem Jeanem Cocteauem. Toto propojení jednoznačně vneslo jednotlivým modelům rockerský nádech, kdy oblečení často zdobí třásně, cvočky či prvky kůže. Virginie ovšem celý tento rockerských nádech dokázala snoubit i s elegancí a jednotlivé modely jsou doplněny o jemné a zářivé tóny. Celkové poselství kolekce se tak nese ve znamení: Bez ohledu na to, jakou ženou zrovna chcete být, ať již například jemnou, drsnou či punkovou – vždy se o vás postará Chanel.

Samotná show se konala ve slunné oblasti na jihu Francie, tedy v Provence. Konkrétně se natáčelo uvnitř Carrières de Lumières, kdy tento prostor se nachází u starobylé francouzské vesnice jménem Les Baux. Úhlové jeskyně vytvořily skvělou kulisu pro přehlídku jednotlivých modelů a náramně tak podtrhly kouzelnou atmosféru celé přehlídky. Ve stejné oblasti se například natáčel i filmový snímek s názvem Testament Orpheus, jehož režisérem byl již zmíněný Jean Cocteau. Virginie se tak inspirovala nejen samotnými snímky, ale i také samotnými oblastmi, ve kterých se dané filmy natáčely.

Záznam přehlídky ukončuje scéna, při které dochází k vypuštění několika holubic a mnoho diváků se tak domnívá, zda se nejedná o jakési poselství, které nám Chanel tímto chtěl sdělit. Že by se jednalo o symboliku vytouženého života po karanténě?

Celá kolekce podle módních znalců působí jistě a promyšleně, tedy přesně tak, aby uspokojila i toho nejnáročnějšího klienta.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6