• Gastro  • Tipy na gastropodniky, které vznikly v době pandemie

Tipy na gastropodniky, které vznikly v době pandemie

V důsledku covidových opatření přišly gastropodniky o zisk, o přímý kontakt se zákazníky, některé to ovlivnilo natolik, že musely definitivně skončit. Vznikly ale i nové. Které podniky by neměly uniknout vaší pozornosti?

Fortel Smíchov

Restaurace Fortel je jednou z těch, u kterých se těšíme, až si budeme moct tamní nabídku vychutnat uvnitř – posuďte sami, ten interiér má styl… Více jak osm druhů piv na čepu, propojení české, asijské a středomořské kuchyně, tapas, k tomu kvalitní hudební podkres a přátelská obsluha. Určitě stojí za pozornost.

Lidická 29, Praha 5 – Smíchov

Kafe Atrium

Cílem Báry, Ivety a Beáty, tří holek z korporátu a dlouholetých kamarádek, bylo najít příjemný prostor, kde by mohly pořádat akce a potkávat se se sousedy. Ten správný prostor objevily v žižkovském Atriu. Provozu kavárny se věnují s neutuchající vášní a slibují luxusní koláče, domácí pomazánky a samozřejmě skvělou kávu či čepované pivo. A pokud máte třeba prázdnou zavařovačku, stavte se s ní k jejich výdejnímu okénku pro domácí limonádu. Nebo se usaďte na zahrádce ve vnitrobloku – možná se vám naskytne příležitost k tomu zaslechnout z koncertního sálu sousedící kaple z 18. století libé tóny klavíru.

Čajkovského 12/12a, 130 00 Praha 3 – Žižkov

Ye’s kafe / wine

V březnu se Karlín rozrostl o další kavárnu, která láká na skvělou kávu a luxusní vína. Sladké dobroty jim peče „Mlsná Bára“. Zakoupíte zde i zrnkovou kávu domů, a to z produkce pražírny The Naughty Dog a ostravské Father’s Coffee. Podnik vsadil na minimalistický a vzdušný interiér a jeho zeď zdobí mural od umělkyně Lucie Jindrák Křívánkové.

Za Karlínským přístavem 699/18, Praha 8 – Karlín

Dian

Restaurace Dian je novým podnikem z dílny bratrů Khanha a Gianga Ta na pražské Brumlovce Je součástí skupiny gastropodniků Taro Group. Nabízí vietnamskou kuchyni s moderním twistem. Vietnamská fráze „di an“ v překladu znamená „jít jíst“. Dřevěné prvky, přírodní materiály, více jak 150 rostlin a rozlehlá otevřená kuchyň – to vše tvoří základ živého prostředí podniku. Restaurace je rozdělena do tří hlavních částí: bezprostřední okolí otevřené kuchyně, střed restaurace s podlouhlými stoly a zadní klidnější část. Vyzkoušejte vietnamskou pohostinnost, skvělé jídlo a znamenité koktejly!

Vyskočilova 1481/4, Praha 4 – Michle

Cafe Hrnek

Kavárna, která se nachází na Letné, otevřela v září loňského roku. Disponuje útulným prostorem vyplněným starým dřevěným nábytkem a kávu podávají v cibulovém porcelánu – o ten vás nechtějí ochudit ani v době pandemické, a proto prodávají také to-go hrnky ve stejném designu.

Veletržní 839/49, Praha 7 – Holešovice

Imaginární zmrzlina

Toužili jste stejně jako majitelé po nabídce dobré čistě veganské zmrzliny, která je navíc vyrobená ručně a z přírodních surovin? Je tu Imaginární (a přesto ta nejvíce opravdová) zmrzlina! Na výběr máte mimo jiné z příchutí jako rooibos, sezam, matcha či hojicha. Imaginární zmrzlinu seženete v jejich nedávno otevřené prodejně v Karlíně, případně v partnerských podnicích nebo si ji můžete objednat – dorazí vám v krabičce z ekologického materiálu spolu s dřevěnou lžičkou.

Prvního pluku 14, Praha 8 – Karlín

Bistro Seasons

Bistro, které otevřelo v březnu v Kobylisích, si zakládá na čerstvých a lokálních surovinách. Sezónnosti potravin uzpůsobuje i menu, které mění každé tři měsíce. Podnik patří společnosti MyChef Kitchen, která nabízí nutričně vyvážené jídlo v krabičkách uzpůsobené vámi zvolenému programu.

Střelničná 1680/8, Praha 8

Kus Koláče

O tomto pekařství jsme již vedli rozhovor s jeho spolumajitelkou Veronikou Vavrovou, ve kterém se dozvíte více informací. Chceme ho ale v krátkosti uvést i v tomto seznamu pro ty, kterým by snad jeho existence unikla. Mimo to, že si můžete jít vystát frontu na poctivé koláče, se rovnou můžete zastavit pro něco slaného ve vedlejším sesterském podniku Další Kus, který by měli v těchto dnech otevřít.

Korunní 90, Praha – Vinohrady

V uplynulém roce v Praze přibylo i několik sesterských poboček různých podniků. Majitelé The Miners v červnu otevřeli další kavárny v Italské ulici a v coworkingovém prostoru Opero a také vlastní pražírnu. V Karlíně můžete zavítat na novou pobočku Můj jogurt, na Smíchově se stavit pro čerstvé pečivo do Antonínova pekařství a od konce loňského roku jste se jistě aspoň jednou zastavili na Jiřáku v Kro Coffee.

Zdroje: Unsplash, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11