• Fashion News  • Průřez přehlídkou Dior Haute Couture podzim zima 2021/22

Průřez přehlídkou Dior Haute Couture podzim zima 2021/22

Přehlídka Dior Haute Couture zaměřena na nadcházející podzim/zimu Vás přenese do magického světa, kde vládne umění. Návrhářka Maria Grazia Chiuri vdechla jednotlivým modelům novodobou ženskost, na základě které dokázala letošní přehlídku odlišit od všech stávajících, které jsme od Dioru mohli doposud spatřit. Pojďte se společně s námi podívat, proč je tato kolekce natolik výjimečná a čím si získala srdce milovníků módy na celém světě.

Přehlídky Dior Haute Couture se v důsledku protiepidemických opatření konaly nějaký čas on-line formou, kdy divák měl možnost se kochat jednotlivými modely pouze skrze svoji obrazovku. Ovšem módní přehlídka pro nadcházejí podzim/zimu se vrátila do své klasické podoby a mohla se konat za přítomnosti několika desítek diváků. Módní dům Dior si však z předešlého roku vzal ponaučení a využil těchto nepříjemných komplikací k tomu, aby neustále posouval hranice pro své přehlídky.

V kreativním duchu se tak i nese celý záznam z této show, kdy při pohledu na samotnou přehlídku Vás může přepadnout pocit, jako byste se zrovna ocitli v éterických Aténách. Kolekce byla inspirována především mystickým kouzlem řeckých bohyň, kdy Dior tuto inspiraci čerpal záměrně z důvodu dvoustého výročí od řecké revoluce.  

Návrhářka Dioru jménem Maria Grazia Chiuri vznesla do kolekce ženskost, kterou dokázala posunout zcela novým směrem. Modely jsou obohaceny o kontrastní jemnost v podobě poloprůhledných, skládaných a jemně zvlněných šatů, kdy dokonce některé z nich byly ručně pleteny z jednotlivých pramenů hedvábí, takže zhruba tak, jako byste ručně tkali koš.

Jedná se o další důležitý aspekt, který výrazně ovlivnil proces vytváření kolekce. I přes současnou nelehkou situaci byla práce v ateliéru energická a mnohem více zaměřena na precizní ruční práci. Jak sama Maria uvedla, jedním z jejich cílů při vytváření kolekce bylo propojení ruční výroby s kvalitními materiály, které si na první dotek jednoznačně zamilujete.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6