• Lifestyle  • První máj rozkvetl v ateliéru floristy Tamáse Vígha

První máj rozkvetl v ateliéru floristy Tamáse Vígha

První květnový den byl opravdu plný květin, alespoň ve floristickém ateliéru TAMASVIGH v Brně na Starobrněnské ulici. Mladý florista Tamás Vígh zde totiž otevřel svoji dílnu veřejnosti. Návštěvníci měli možnost uvázat si vlastní květinu podle svých představ.

V příjemném prostředí bylo opravdu z čeho vybírat. Voněly zde fialy, hledíky, pivoňky, heřmánek, traviny, listnaté keře a mnoho dalších jarních květin. Někteří účastníci si s výběrem květin nevěděli rady, tak jim Tamás poradil a následně ukázal jeho techniky vázání.
IMG_3567

IMG_3517

Kromě rozmanitého sortimentu rostlin bylo možné ochutnat dobroty z pekařství Laskominy od Maryny a opojné alkoholické nápoje inspirované květinami.

IMG_3513

IMG_3541

Tamás pochází z květinářské rodiny, která se již čtyřicet let zabívá pěstováním a prodejem řezaných květin. Řemeslu se naučil od svého otce, pěstitele růží.

Když mi bylo 8 let, rozhodl jsem se, že se stanu taky květinářem, a tím převezmu štafetu tohto krásného řemesla po rodičích a prarodičích,“ řekl Tamás.

Floristický ateliér Tamáse Vígha je květinářství, které kromě standardní nabídky kvalitních řezaných a hrnkových květin, kytic a dekorací k různým příležitostem, nabízí navíc služby jako je komplexní květinový servis na svatbách, pravidelná dovážka květin do hotelů, restaurací a institucí, realizace a péče o interiérovou zeleň.

Ateliér také nabízí sezónní květiny od lokálních pěstitelů, plně kompostovatelné ekologické vazby a službu recyklace. Porcelán, keramika a sklo pochází z oceňovaných dílen českých designérů. Kromě otevřených dílen se zde konají i workshopy.

IMG_3543

IMG_3542

Nestihli jste se zastavit? Nevadí. Až budete mít cestu kolem, určitě se nebojte nakouknout a pokochat se, Tamás vás vždy mile přivítá. 

 

Fotografie: Dominika Lewczyszynová