• Gastro  • Prvotřídní pálenky Bartida – vychutnat si je můžete za jakéhokoliv počasí

Prvotřídní pálenky Bartida – vychutnat si je můžete za jakéhokoliv počasí

Počasí si s námi poslední dobou trochu zahrává. Chvilku už to vypadá na jaro a vzápětí teploty klesnou k nule, někdy i pod nulu. Zima je zkrátka stále ještě v plném proudu. Většina z nás se tedy po návratu z dlouhé zimní procházky, lyžovačky nebo bruslení určitě těší na to, jak si pěkně v teple a pohodlí svého domova zahřeje pod dekou se sklenkou něčeho dobrého. A přesně pro tyto příležitosti jsou jako dělané poctivé české pálenky značky Bartida.

Máte rádi klasiku, jako je hruškovice, slivovice či meruňkovice? Nebo raději dáváte přednost něčemu netradičnímu – třeba francouzskému Calvados? S destiláty od Bartidy opravdu nikdy nešlápnete vedle. Jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších surovin promyšlenými postupy dle osvědčených receptur, skvěle chutnají a jako bonus se pyšní i stylovým designem.

Pokud místo panáka preferujete míchané drinky, máme tu pro vás pár tipů na originální teplé i studené nápoje, které mají vskutku říz!

Cold Punch

Pod slovem punč si asi každý z nás představí horký nápoj, který hlavně o zimním období hezky zahřeje. Co takhle ale zkusit studený punč? Postup je jednoduchý, výsledek skvělý.

Do sklenice vložte led, nalijte 4 cl Bartida Calvados a přilijte 1,5 dcl zázvorového piva. Promíchejte. Nakonec ozdobte celou skořicí.

Schnapps Tea

Pokud preferujete teplé nápoje, tak rozhodně vyzkoušejte Schnapps Tea. Prohřejete si své tělo zevnitř s tóny pravé české hruškovice.

Do broušené sklenice nalijte 4 cl Bartida Hruškovice, 2 cl hruškového džusu a horkou vodu. Promíchejte. Na závěr ozdobte čerstvým zázvorem, ideálně plátky.

Plum-Berry

Že kombinace švestky a brusinky nejde dohromady? Tak to tedy jde. Dopřejte si něco opravdu ledově speciálního.

Do whisky sklenice vložte led, přilijte 4 cl Bartida Slivovice, 1,5 dcl brusinkového džusu, a nakonec ozdobte koktejlovou třešničkou.

TIP REDAKCE: Bartida Slivovice

Slivovice, obzvlášť Bartida Slivovice, patří mezi ikony českých destilátů. Vyniká svou poctivostí, jemnou zaoblenou chutí a charakteristickou vůní čerstvých švestek. Vyráběna je pečlivým procesem z toho nejkvalitnějšího švestkového kvasu a je třikrát destilovaná. Slivovice zraje tři roky v nerezových sudech, a právě díky nim si zachovává svou nezaměnitelnou chuť.

Objem: 0,7 l

Obsah: 47 %

Doporučená cena: 569 Kč

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5