• Styling  • Síťované punčochy, punčochové kalhoty či ponožky v módě

Síťované punčochy, punčochové kalhoty či ponožky v módě

Síťované punčochy, punčochové kalhoty či ponožky byly po mnoho let neuznávaným kouskem oblečení. Dnes je vše zcela jinak. Síťovaný vzor se stal pro mnoho žen velmi oblíbeným doplňkem.

Historie síťovaných punčocháčů, která sahá do neřestné Paříže 19. století vás asi nepřekvapí. Díky tomu, že si je oblékaly především kabaretní tanečnice a samozřejmě také prostitutky se jim říkalo „bordelky“. Celá desetiletí byly naprosto neakceptovatelné a ženy je nosily jen v soukromí, aby zpestřily intimní chvíle.

V druhé polovině 20. století se však „bordelky“ staly akceptovatelným oděvním doplňkem. Dokonce v dobách normalizace patřily mezi velmi žádaný artikl. Rovněž se s nimi hojně obchodovalo na černém trhu.

Módní doplněk v podobě síťovaných punčoch, punčochových kalhot, anebo ponožek jde lehce zapojit do šatníku a celkovému outfitu tak dodat neopakovatelný look. A jak toho docílit?

Zvolte vhodnou velikost ok

Hustota sítě je dána velikostí ok na punčocháčích. Obecně řečeno se například punčochy s velkými oky ne vždy hodí pro denní nošení. Naopak hustá síť, tvořená malými oky je pro denní nošení ideální.

silonky koláž 1

Jakou zvolit obuv

Obuv se k tomuto trendu hodí s uzavřenou špičkou i patou se středně vysokým podpatkem. Vsadit můžete na mokasíny, kozačky, tenisky, anebo třeba kotníkovou koženou obuv.

Collage_Fotor 4

Důležité je dobře kombinovat

S kombinování si nedělejte hlavu. Můžete z něj vykouzlit doplněk a rafinovaný detail v jednom a nechat je vykukovat z pod kalhot nebo přes roztrhané džíny. Máte i druhou možnost – udělat z nich středobod vašeho outfitu. Což většinou znamená vydat se mnohem víc punkovějším stylem, obout Martensky, koženou bundu a mini sukni. Což už je ale extrém.

Collage_Fotor 6

Kde nakupovat

U nás se podívejte do Calzedonie, tam seženete nejen síťované punčochy, ale i ponožky. Pouze na eshopu pak můžete vybírat na Astratexu nebo v internetovém obchodě Bexis.

Collage_Fotor 3

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19