• Lifestyle  • Slavnostní večer předání cen Český lev doprovodí skupina Tata Bojs

Slavnostní večer předání cen Český lev doprovodí skupina Tata Bojs

Jen necelé dva týdny zbývají do okamžiku, kdy Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) již po sedmadvacáté rozdá výroční ceny Český lev. Prožitek ze slavnostního předávání, které proběhne 7. března v prostorách pražského Rudolfina, umocní i hudba, která bude celý večer doprovázet. Konkrétně se letos můžou filmoví tvůrci, hosté i televizní diváci těšit na legendární kapelu Tata Bojs.

Nejen zmíněný a úspěšný song Filmařská je důvodem, proč byla vybrána právě tato kapela. Tata Bojs patří přes třicet let mezi absolutní špičku a jsou průkopníky spojení hudby a obrazu, tak aby vznikl působivý celek. Díky tomuto spojení dokáže jejich hudba vyjádřit v jednom okamžiku fantazii i všednost, krásu i patos, dokáže ve vás vzbudit úsměv i smutek a mrazení v zádech.

„Tata Bojs umí tedy všechno to, co přináší divákovi i dobrý film.“ zmínila se výkonná ředitelka Tereza Malá Rychnovská

Nabídka doprovodit hudebně celý slavnostní večer udílení cen Český lev nás moc potěšila, ale trochu máme podezření, že to je hlavně díky naší písničce Filmařská. Hudba a film jsou spojené nádoby, které si můžou pomáhat a vzájemně se podpořit. Tak se o to 7. března v Rudolfinu pokusíme, i když večer asi nebude tak úplně v ‘naší režii’. cituje Milan Cais

Galavečer Český lev bude již podruhé moderovat herec Václav Kopta a kreativní supervize se ujme režisér Marek Najbrt a režijně bude večer řídit Michael Čech. Scéna pak bude dílem Martina Chocholouška. Celý večer bude možné sledovat 7. března od 20:00 hodin na ČT1.

Zdroj: archiv ČFTA a facebooková stránka Tata Bojs