• Fashion News  • Sluneční brýle, které se nosí obráceně

Sluneční brýle, které se nosí obráceně

Pamatujete si na střípky z dětství, kdyste nasazovaly svým rodičům sluneční brýle? Určitě se vám podařilo je nasadit obráceně. Jedinečná kolekce MYKITA od londýnské designérky Martine Rose dokazuje, že s brýlemi naruby můžete vypadat přirozeně a fantasticky.

Pokaždé, když si nasadíte sluneční brýle můžete změnit váš pohled na svět, ale můžete změnit také pohled na vás. Klíčové heslo The wrong is the new right je symbolické pro nově vzniklou kolekci slunečních brýli SOS, která vznikla ve spolupráci berlínské značky MYKITA s designérkou Martine Rose. Vychází z dětského zvyku nosit sluneční brýle opačně, dají se proto nosit oběma způsoby.

Nekonečná inspirace z celého světa

Designérka Martine Rose vyrůstala na jihu Londýna obklopena subkulturami a kulturami z celého světa. Právě interakce s tak různorodým prostředím výrazně ovlivnila její vnímání estetiky. V Rosiných návrzích najdeme výrazné prvky z reggae a rave scény devadesátých let.

“Vzpomínám si, jak jsem byla ohromena tím, kolik různých lidí se v Londýně potkává. Bylo to něco víc, než jen poct, dodnes z toho čerpám ve své tvorbě.” cituje designérka Martine Rose.

Na výsluní s leopardím vzorem nebo žirafy

Brýle ve tvaru cat eye představují zábavnou estetiku, kterou doplňují obruby s leopardími, zebřími a žirafími vzory vyrobené z acetátu celulózy. V kolekci vyniká luxusní model Selina s výrazně plochým profilem, jež doplňují nenápadné kovové nožičky a dvoubarevné obruby se sofistikovaným lakováním. Součástí je i originální balení inspirované estetikou supermarketů. Model brýlí Selina je přesně takový, jaká je spolupráce s Martine Rose – je plná kreativity.

Sluneční brýle MYKITA + Martine Rose jsou nyní k dostání ve vinohradském Žilka Optik Studio za cenu 13 5000 Kč.

Zdroj fotografií: archiv Žilka Optik Studio

Marketing manager