• Styling  • V létě 2019 je barevné všechno, i šperky

V létě 2019 je barevné všechno, i šperky

Barevné šperky jsou prostě IN. A nejen to, svoje okolí letos oslníte velmi zvláštním stylem. Trendem jsou totiž náramky a náhrdelníky, které vypadají, jako byste si je sama vyrobila na letním táboře. Tak neváhejte a vraťte se zpátky do svého dětství.

Pověste si meloun do ucha místo náušnice

Vypadá to, že na chvilku se do svého dětství vrátil snad každý světový módní návrhář, který připravil ke své kolekci pro léto 2019 šperky. Na molech se totiž v uších a na krcích modelek se pohupovaly barokní perly, korálky ve všech odstínech duhy a úroda sezónního ovoce, jako je třeba meloun, klementinky nebo třešně.

Bez nadsázky můžeme říci, že šperk je starý jako lidstvo samo. Už dávno v pravěku měli lidé, tedy především ženy, potřebu se zdobit. Proč? Samozřejmě proto, že se chtěly líbit mužům, odlišovat se od ostatních žen ze své tlupy. Právě vhodně zvolený šperk jim dodal pocit výlučnosti. Cítily se najednou lépe, významněji. Ale i muži se zdobili. Například náhrdelník ze zubů nepřátel jednoznačně signalizoval sílu, mužnost.

Žena může být příliš přezdobená, ale nikdy nemůže být příliš elegantní

Říkala Coco Chanel a měla pravdu. Naučte se šperky nosit. Tady je 5 zásadních rad, jak namíchat perfektní styl.

1. Míchejte, ale jen jeden prvek nechte jako ten hlavní

Dlouhé náušnice nekombinujte s náhrdelníkem, či řetízkem na krku. Stejně, jako naopak, bohatě zdobený, barevný náhrdelník už nemíchejte s velkými náušnicemi. Jeden velký výrazný náramek stačí pro upoutání pozornosti. Máte-li na sobě výrazné šaty, už se k nim nehodí výrazný šperk.

2. I při míchání požívejte rozum

Slaďte vše do jednoho tónu barev. Stejně tak to platí i s kovy. Odstínu kovu, kamínků či korálků přizpůsobte ladění tónu šatů nebo dalších doplňků (kabelky, rukavičky, šál).

3. Smíchejte jen tři

Jako u všeho, i tady platí pravidlo tří barev. Pokud máte vícebarevné šaty, doplňky včetně šperků by měly kopírovat jejich odstíny. Jednobarevné šaty lze doplnit jedním tónem s nimi ladícím a třeba jedním kontrastním.

4. Namíchejte ten správný výstřih se tím správným náhrdelníkem

Náhrdelníky v klasické délce můžete nosit se všemi typy výstřihů. Nákrčníky či „obojky“ vypadají dobře s koktejlkami bez ramínek nebo s hlubokým výstřihem. Výstřihům tohoto typu sluší i ozdoby na krk v délce 50 cm. Korále delší než 70 cm jsou ideální k šatům bez výstřihu.

5. Náušnice míchejte s tím správným účesem a tvarem obličeje

Hranaté tváři lichotí náušnice ve formě prodloužené slzy, oválné a delší. Ženy s kulatým obličejem by se měly vyhýbat malým i velkým náušnicím ve tvaru kruhu.

Výrazná ozdoba uší lépe vynikne s vlasy do uzlu, nebo s krátkým sestřihem. K dlouhým rozpuštěným vlasům se hodí jen malé nenápadné náušnice.

Užijte šperky letošního léta, kombinujte je podle našich rad a při hledání vaší barvy si vzpomeňte na ještě jednou na CoCo, která říkala:

„Nejlepší barva na světě je ta, která vám jde nejlépe k pleti.“

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7