• Fashion News  • SO FAR a jejich kolekce WINTER DROP

SO FAR a jejich kolekce WINTER DROP

SO FAR, pražský módní brand a šicí studio, které vyrábí nadčasové minimalistické kousky z deadstockových designových látek luxusních domů jako Jil Sander či Cavalli, představuje svou první kolekci. Hlavní koncepcí značky je výroba oblečení na míru. Zákazníci tak mohou využít špičkových krejčovských služeb místních řemeslníků bez jakýchkoliv poplatků navíc.

Brand spustil svoji první zimní capsule kolekci začátkem prosince a nabídl čtrnáct produktů, které se ideálně kombinují mezi sebou a zaměřují se na trend tzv. „wearable“ neboli nositelné módy. Všechny kousky z kolekce jsou ušity ručně v pražském SO FAR studiu, látkové doplňky brandu jsou pak vyráběny designovou produkcí na Ukrajině. První zimní capsule SO FAR klade důraz na možnost objednání jednotlivých kousků na míru v jakékoliv velikosti, a to za stejnou cenu.

„Podporujeme myšlenku módy bez omezení a hranic. Díky šití na míru máme příležitost být extra – ať už někdo nosí „extra“ malou, velkou nebo konfekční velikost, může si vybrat jakýkoliv produkt a být extra s námi! To je naší velkou výhodou a jednou z příčin, proč jsem se rozhodla SO FAR založit. Na lokálním módním trhu existuje stále velký počet zahraničních hráčů ze segmentu fast fashion, kteří postrádají kvalitní, minimalistické a možná trochu „classy“ kousky, jež by pasovaly jakémukoliv stylu a zároveň byly třeba i unisexové. K dispozici je opravdu velký výběr barevného a originálního oblečení, ale stále ze svého okolí slyším dotazy, kde se dá najít perfektní, lehce oversized sako nebo kabát. Při práci na naší první kolekci jsme se soustředili na kvalitu látek, kombinaci trendových a klasických střihů a minimalistické barevné řešení. Většina produktů z kolekce se vyrobí v počtu maximálně deseti kusů, deadstock designových látek totiž představuje skvělou, ale velmi omezenou záležitost,“ říká zakladatelka SO FAR, Maria Bočková.

Strukturované vlněné kabáty, extra maxi a minisukně, overzised saka s originální hedvábnou podšívkou – všechny kousky první kolekce SO FAR jsou ušity z prémiových látek, původně určených pro kolekce Jil Sander, Cavalli a Moschino. Zimní capsule brandu bude exkluzivně představena v pražském VIA koncept store.

„Dáváme šanci módním kouskům z deadstocku designových látek. Tímto se připojujeme ke společnosti, která klade důraz na udržitelnost a etickou výrobu.

Společně se přibližujeme k lepšímu světu, ale stále jsme SO FAR,“ přidává Maria Bočková.

Zdroj: PR oddělení SO FAR