• Gastro  • Obdarujte na Valentýna svou drahou polovičku hříšným nápojem

Obdarujte na Valentýna svou drahou polovičku hříšným nápojem

Sv. Valentýn, svátek všech zamilovaných, se nezadržitelně blíží. Přemýšlíte, čím potěšit svou drahou polovičku? Kytice, čokoláda, bonboniéra, tím určitě nic nezkazíte, ale co takhle udělat to letos jinak? Přidejte do zamilovaného balíčku i láhev něčeho dobrého, co si pak společně se svým protějškem můžete vychutnat během romantického večera v klidu a pohodlí vašeho domova. Co zkusit třeba tohle:

Tip pro ni

Baileys Original Irish Cream

Smetana od irských farmářů a tradiční irská whiskey, to je neodolatelný likér Baileys. Chutná samotný, ale skvěle se hodí ke kávě, dezertům, zmrzlině. Zkuste si do připravené kávy nalít 40 ml Baileys Original Irish Cream, ozdobte šlehačkou a posypte skořicí či jedlými, barevnými srdíčky. Věřte, že tím ženu vždy potěšíte.

Gordon ́s Premium Pink Gin

Jako jahody, maliny a červený rybíz, takhle chutná anglický Gordon ́s Premium Gin, který potěší nejen skvělou  chutí s tóny ovoce, ale i sladce růžovou barvou, která by neměla chybět na žádném valentýnském menu. Co ho trochu vyladit a překvapit svou lásku hned po příchodu domů drinkem? Naplňte sklenici ledem, přilijte 40 ml ginu Gordon ́s Premium Pink Pink. Dolijte 150 ml kvalitního tonicu (skvělý je třeba růžový tonic Fentimans). Ozdobte čerstvými jahodami. A večer může začít.

Tanqueray Black Currant Royale

Značka Tanqueray je bezpochyby jednou z jedniček, co se ginů týče. A co teprve jejich prémiový  gin Tanqueray Black Currant Roya?e. Ten  byl při svém vzniku inspirován extravagantní a rozmanitou přírodou Francie. Výsledek je úchvatný. Delikátní a lehce dekadentní gin, ve kterém ucítíte neodolatelné tóny černého rybízu z Francie, hřejivou vanilku z Madagaskaru a exotické tóny černé orchideje. Zkuste si ho vychutnat v kombinaci s kvalitním tonicem nebo high verzi s proseccem.

Tip pro něj

Jim Beam Honey

Americký bourbon, lahodný med a dřevité aroma. Takový je Jim Beam Honey, jehož harmonické spojení potěší nejednoho muže Chutná jak samotný s ledem, tak ve spojení třeba s Fentimans Victorian Lemonade.

Pampero Aniversario

Tekutý šperk z Venezuely. Takto bychom mohli nazvat venezuelský rum Pampero Aniversario kombinující v sobě unikátní směs vysoce kvalitních venezuelských rumů. Neodolatelné, bohaté aroma a komplexní chuť, ve které se odráží tóny karamelu, sušeného ovoce, vanilky, tabáku a kávy. Tomu neodolá žádný muž. Zde doporučujeme pít samotný, v čisté podobě, díky čemuž můžete pozvolna objevovat jeho charakter.

Abuelo 12 yo

A další rum. Tentokrát z Panamy. Prémiový  Abuelo 12 yo v sobě snoubí elegantní směs vysoce kvalitních panamských rumů, které zrály v  sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Díky tomuto procesu zrání se může pyšnit tmavě jantarovou barvou a vyváženou chutí s tóny sušeného ovoce, tabáku, vanilky a čokolády. Doporučujeme pít rovněž samotný.

Tak na lásku!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6