• Beauty  • Suché kartáčování těla

Suché kartáčování těla

Suché kartáčování nebo také dry brushing je metoda, která blahodárně působí na zdraví a krásu zároveň. Stimuluje lymfatický a nervový systém, pomáhá v boji proti celulitidě, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje odumřelé kožní buňky a tím zjemňuje pokožku a spoustu dalšího.

Jak často používat? Kartáčovat je nejlepší každý den. Tak dosáhnete nejlepších výsledků. Celá procedura netrvá dlouho, a proto je každodenně zvládnutelná. Pokud zrovna neoplýváte časem, tak klidně pro začátek postačí kartáčovat minimálně třikrát týdně.

Odborníci doporučují kartáčovat ráno a to proto, že kartáčování dodává spoustu energie, probudí vás, rozproudí lymfu. A to samozřejmě není ideální stav před spaním.217530a7701c0a4a99ee034a396ca2c6

Po okartáčování těla si dejte sprchu. Měla by být co nejstudenější. Teplá voda způsobuje rychlejší stárnutí kožních buněk a po kartáčování je pleť narušena a proto by teplá voda nebyla ideální. Jestli vám studená dělá problém, zkuste alespoň vlažnou. No a teď ta nepříjemnější část a to natření těla výživným krémem, nebo olejem. Veškeré pečující přípravky se teď dostanou do hlubších vrstev pokožky a tím se stávají účinějšími. Zvažte použití přírodních produktů, ať pokožku zbytečně nezatěžujete toxíny.

Postup kartáčování není složitý… nejjednodušší pravidlo je postupovat směrem k srdci. Pokud chcete byt důslednější, tak mrkněte na obrázek a dodržujte směr šipek. Vždy vynechejte obličej, a oblast prsou! V oblasti dekoltu buďte hodně jemní, pokožka je tu velmi jemná a není potřeba ji zbytečně dřít. Obecně není na kartáč třeba moc tlačit. Masírujte pokožku do mírného zčervenání. Nikdy nekartáčujte pleť s kožními problémy. Například ekzémy, nebo akné. Vyhněte se také různým poraněním, řezným ranám a puchýřům.

zeichnung_2zeichnung1

Kartáč minimálně jednou za měsíc namočte do vody s jemným nejlépe dětským šamponem. Můžete přidat kapku tea tree oleje, který působí dezinfekčně. Tato lázeň kartáč vyčistí a vy můžete šťastně kartáčovat dál!

Zdroje: 1, 2, 3, 4