• Lifestyle  • SVÍTÍCÍ DŮM

SVÍTÍCÍ DŮM

Architekti japonského ateliéru SUPPOSE DESIGN OFFICE již mnohokráte dokázali, že není třeba bát se netradičních stavebních materiálů či nezvyklých tvarů. A nejinak tomu bylo i u tohoto rodinného domu, stojícího na jednom z předměstí kosmopolitní Hiroschimi. Je totiž celý postavený z polykarbonátu!

Stavba působí velmi étericky již na první pohled, ale veškerá její krása nejvíce vynikne při večerním osvětlení. Na železnou konstrukci tvaru jednoduchého kvádru bylo napnuto několik vrstev průsvitného polykarbonátu, který je v našich poměrech běžný spíše jako zastřešení pergol. A výsledný efekt je skutečně fascinující! Použití tohoto materiálu umožnilo naprostou absenci oken, neboť do domu proniká dostatek světla stěnami samotnými. Stropy respektive podlahy jsou pak ze železobetonu.

Stavba je rozdělena na tři úrovně, přičemž vnitřní prostory jsou řešeny formou openspace s minimálním množstvím příček. Všechny nosné konstrukce jsou přiznány, což dodává interiérům technicistní ráz. Jednotlivá patra jsou pak mezi sebou propojena vzdušně působícím ocelovým schodištěm, v jasně bílé barvě, jež skvěle koresponduje s industriálním výrazem celého projektu. V přízemí se nachází technické zázemí a hlavní vstupní prostor slouží zároveň jako stání pro majitelovu sbírku motocyklů. Celé první patro pak zabírá hlavní společenská zóna sestávající z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Samotná kuchyňská linka byla vyrobena z neupravených OSB desek. Do konceptu se výborně hodí také vintage jídelní stůl a subtilní židle z překližky. Jako kontrastní prvek byl vybrán minimalistický gauč v černé barvě, doplněný bílou plastovou stoličkou, jež celý custom-made koncept rozbíjejí a vnáší sem akcent luxusu. Poslední patro je pak vyhrazeno ložnici, šatně a sociálnímu zázemí. I zde vládne minimalismus a zařízení se omezuje pouze na nutné minimum.

Poděkování a zdroj fotografií: SUPPOSE DESIGN OFFICE