• Lifestyle  • Zimní dovolená v Čechách
main

Zimní dovolená v Čechách

Přiblížila se nám doba zimních dovolených, které většina Čechů tráví na horách. A protože, rozhodování kam se na zimní radovánky vydat není vždy jednoduché, tak vám přinášíme pár tipů na oblíbené zimní destinace v České republice.

Mezi opravdu nejoblíbenější patří samozřejmě Krkonoše. Konkrétně jsou to Špindlerův mlýn, Harrachov a Pec pod Sněžkou.

Špindlerův mlýn

Je neznámějším zimním střediskem u nás, zejména z důvodu, že se zde nachází nejvyšší hora v Česku – Sněžka. Je zde spousta běžeckých tras, sjezdovek, ale samozřejmě také síť stezek pro pěší turistiku. Nacházejí se zde také ty nejlepší lyžařské sjezdovky v Krkonoších a každý rok se zde pořádají různé sportovní i společenské události. Například 17. – 19. ledna se zde bude konat festival ledosochání, hudby, zábavy a sportu – Špindlerovská zima. Volný čas na zimní dovolené ve Špindlerově mlýně ovšem nemusíte trávit jen na svahu, najdete zde totiž dva aquaparky, kryté tenisové haly, bowlingové dráhy nebo špičková wellness centra.

špindlerův mlýn

Harrachov

Je jedno z nejkrásnějších středisek zimních sportů v ČR. Zaměření je všestranné a kromě kvalitních sjezdových tratí nabízí Harrachov ideální podmínky i pro lyžaře-běžkaře. Je také známým místem skokanských soutěží, včetně světových pohárů a mistrovství světa. Celková délka lyžařských tratí přesahuje 7km. Když vás kilometry sjezdovek přestanou bavit, nabízí se zde mnoho dalších aktivit, jako je například indoor golf, posilovna a fitness, freestylová škola, pivní lázně, kluby a bary, restaurace nebo můžete navštívit Ski muzeum.

Harrachov

Pec pod Sněžkou

Ski areál Pec pod Sněžkou je jedním z nejlepších areálů v Čechách. Lyžařské středisko provozuje jednu čtyřsedačkovou lanovou dráhu a devět vleků s přepravní kapacitou přes 9000 osob za hodinu. Lyžařům je k dispozici 11 upravovaných sjezdovek a freestyle park. Z dalších aktivit v této lokalitě se nabízí bruslení, wellness, snowtubing, vyhlídkové jízdy kočárem taženým koňmi či dokonce si vyzkoušet psí spřežení, za zkoušku stojí i bobová dráha. Nudit se určitě nebudete.

pec pod sněžkou

Dále pak k oblíbeným patří určitě region Šumava, kde se vyplatí navštívit  skiareál Špičák poblíž Železné rudy.

Špičák, Železná Ruda

Městečko Železná ruda se nachází v CHKO Šumava. A nedaleko něj nalezneme samotný skiareál Špičák. Hosté zde najdou vše, co je potřeba ke strávení příjemné zimní dovolené. A to zejména 9 kilomterů sjezdovek, lyžařské školy, půjčovny lyží, dětský park s vlastním vlekem pro děti. Pro snowboardisty je zde funpark Horsefeathers Snow park.

TIP: Pokud ještě stále nevíte co na silvestra, na Špičáku se bude konat tradiční silvestrovský sjezd černé sjezdovky Šance s pochodněmi. Členové horské služby a šumavští lyžaři budou sjíždět jednu z  nejprudších sjezdovek v naší republice.

Železná ruda

A samozřejmě nesmíme zapomenout na nejvyšší bod Moravy, který se rozléhá na území Jeseníků – Praděd.

Praděd

Je nejvyšší horou Hrubého Jeseníku, Moravy, Českého slezska a Horního slezska vůbec. Na vrcholu Pradědu stojí známý 162 metrů vysoký televizní vysílač s rozhlednou. Lyžařský areál Praděd láká především svými přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami,  jak pro příznivce sjezdového i běžeckého lyžování. Je zde také dětské lyžařské hřiště s možností výuky, dále půjčovna lyží, masáže, kosmetika a nechybí ani krytý bazén. Určitě stojí za to navštívit rozhlednu na Pradědu, pohled na zimní krajinu je pohádkový.

Jeseníky

Tak už víte? Určitě neváhejte letos navštívit jednu z našich krásných českých hor, protože mají co nabídnout. Ceny ubytování začínají již na 150 Kč za osobou a noc, ceny skipassů se pohybují okolo 500 kč pro dospělou osobu na jeden den. Spousta ubytovacích středisek však nabízí různé výhodné balíčky, které obsahují ubytování, stravu a skipass za zvýhodněnou cenu.

Ať už budete chtít vyrazit na rodinnou dovolenou nebo ve dvou na romantickou dovolenou strávenou u krbu v horské chatě, naše hory vám určitě mají co nabídnout.

Zdroje obrázků: 1, 2, 3, 4, 5