• Lifestyle  • Tip na dlouhé večery: zůstaňte doma s knihou

Tip na dlouhé večery: zůstaňte doma s knihou

Nudíte se? Venku prší a sledování televize vás už nebaví? Přemýšlíte, jak se zabavit během dne nebo večera? Přečtěte si knihu!

Není nic lepšího, než si po náročném dni a nebo když venku není zrovna hezky, udělat čaj, sednout do křesla, zachumlat do deky a přečíst knížku. Přinášíme vám pár tipů na knihy, které jsou nejen na tělo a duši, ale i pro úsměv na rtech.

Body Book – Cameron Diaz

Cameron Diaz je dlouhá léta inspirací pro miliony žen po celém světě. Tato sportovně založená, mimořádně úspěšná filmová hvězda však sama přiznává, že o zdravý životní styl nedbala vždycky. Body book není příručka, je to rádce. Je to kniha, která předpokládá dlouhodobou, nejlépe trvalou, změnu celého životního stylu. Cameron se s vámi chce podělit o rady, které získala od těch nejlepších odborníků a o tipy, které pramení z její osobní zkušenosti. V úvodu knihy se Cameron věnuje výživě a vysvětluje, proč není třeba bát se hladu – ženy by se naopak měly naučit naslouchat svým přirozeným instinktům a dodávat svému tělu zdravou, nutričně bohatou a vyváženou stravu. Se správným jídelníčkem úzce souvisí i potřeba pravidelného tělesného pohybu. Chcete-li mít zdravé a krásné tělo, musíte se v první řadě dozvědět spoustu užitečných informací o tom, jak vůbec lidský organismus funguje a co k tomu potřebuje, a poté všechny tyto znalosti úspěšně převést do každodenního života – musíte proměnit teorii v praxi. A velkým povzbuzením pro vás bude to, že i Cameron kdysi trápila špatná pleť, nehezká postava a prachmizerná kondice.

body book

 

Továrna na sny – Anie Songe

Příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali blogerky Anie Songe. Jestli vám má tato knížka něco předat, pak vrátit se o pár let zpátky a být každý den alespoň na pár minut dítětem, které tvoří a má radost z toho, že může být. A především najít jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě. Kniha vám poví příběh o tom, jak se Anie dostala se svým přítelem Lukášem do ráje – na Bali, kde se starají o resort Makawi Tuwa a o lásce jak k sobě, tak k druhým.

továrna na sny

P.S. – Aňa Geislerová

Deníkové zápisky populární herečky Ani Geislerové zachycují všední život i záblesky střeženého soukromí. V pěti podivuhodných letech se mísí humor s melancholií, zamilování s rozchody a naprostá upřímnost s potřebou nic nevyzradit. Autorka se svým vtipným, osobitým stylem často dotýká základních věcí jako je rodina, láska nebo dětství, a zve čtenáře, aby se na cestu vydal s ní. Kniha vychází v překrásné grafické úpravě její sestry Lely Geislerové, která asociuje skutečný deník včetně praktické gumičky, nepopsaných listů a barevné ořízky.

geislerová p.s.

 

Kafe a cigárko – Marie Doležalová

Nejprve blog a poté fenomén v podobě knihy. Marie Vás seznámí s historkami z hereckého zákulisí, kde nezapomíná shodit jak sebe, tak i své kolegy z branže (píše ale tak, aby aktéři byli polichoceni, nikoli dotčeni). Psané vtipnou a inteligentní formou. Tato kniha vám zvedne náladu nejen příběhy, ale i geniálními ilustracemi Jana Hofmana. Navíc je vydána i jako audiokniha, kdyby se vám nechtělo číst. Zkrátka a dobře: udělejte si čas na kafe a cigárko.

audio kniha doležalová

 

Zdroje: 1 2 3 4 5