• Styling  • Trendy sport – kde koupit originální oblečení na cvičení

Trendy sport – kde koupit originální oblečení na cvičení

Možná jste si dali s novým rokem předsevzetí zhubnout, zformovat postavu nebo se prostě jen trochu více hýbat. Jak to ale zařídit, abyste u vašich plánů zůstali a neskončili s cvičebními aktivitami ještě dříve, než budou vidět první výsledky? Jedním z tipů, jak ve cvičení pokračovat, je motivovat se. A tím nejlepších způsobem motivace je obléknout se do krásného a originálního oblečení, ve kterém se vám bude cvičit jedna radost…

Pro většinu z nás je cvičení náročnou záležitostí. Je to skvělý pocit, když za sebou máte hodinku cvičení, kdy víte, že jste pro sebe něco udělala a cítíte, že od teď budete cvičit pořád. Jenže tomuto stavu pravidelně předchází neuvěřitelný kolotoč přemlouvání, abyste se donutila vůbec cvičit začít. Pro ty z vás, které milujete oblečení a trendy jsou vaše největší vášeň, máme řešení, jak z pohybu udělat zase trochu více oblíbenou aktivitu. Na svoje pravidelné výpravy za sportem se oblékněte do super originálních sportovních oblečků, ve kterých si budete připadat krásnější a vaše výkony se zvednou o několik desítek procent. Protože i ve sportu platí (a možná dokonce více, než kde jinde) že to, jak se cítíte ve svém oblečení, vás neuvěřitelně ovlivňuje. A pokud se sama sobě líbíte, tak se budete chtít předvést i ostatním a vaše sebevědomí bude výš, než kdy dřív.

Pokud jste ale nespokojená s nabídkou většiny obchodů a řetězcových značek, a zdá se vám, že všichni nosí to samé, nezoufejte. V produkci českých designérů najdete i několik velmi zajímavých značek, které se specializují na volnočasové a sportovní oblečení. Díky tomu budete na hodinách jógy (nebo kdekoli jinde) za tu nejstylovější cvičenku, která vždy překvapí originálním a nápaditým kouskem. A v šatně budete neustále obdivovaná a dotazovaná, kde že se dají sehnat tak skvělé kousky. Připravili jsme pro vás výběr čtyř českých značek, které vám zaručeně pomůžou zůstat v kondici a stylová…

WEMOVE
Wemove nabízí kolekce oblečení na jógu, pilates i volný čas, které bylo vyrobeno od začátku až do konce v České republice. Značka vznikla v roce 2014, kdy se spojily fitness trenérka Adéla Senetová s českou návrhářkou Lucií Královou a začaly produkovat první kolekce. Jejich záměrem je produkovat funkční a stylové sportovní oblečení, které je kombinací nadčasovosti, vysoké kvality a  špetky minimalismu.

K.BANA
Tato značka je specifická používáním výhradně lněných látek na veškeré oděvy. Můžete tak vybírat z různých střihů pohodlného oblečení, které je určeno na jógu, volný čas a cestování. Díky zvolenému materiálu – 100% lnu, který má skvělé vlastnosti (prodyšnost, odvádí vlhkost i teplo, v létě chladí a v zimě hřeje, je také přirozeně antibakteriální a vhodný pro alergiky), ale i díky propracovaným detailům (jako jsou nitěné knoflíky z tradiční české výrobny), je oblečení značky K.BANA skvělou volbou pro každého, kdo chce od oblečení něco více.

YOjogaYO
Značku YojogaYo založila Česka Karolína Tůmová v roce 2015. Vystudovala ekonomii, ale nakonec zvítězilo její zapálení pro umění a pustila se do navrhování oblečení na jógu. Její oděvy si nehrají na žádné unisexy tvarosloví, má ráda když se ženy v jejích návrzích cítí žensky. V kolekcích najdeme základní střihy, ale i oblečení s nápaditým designem, v materiálech je nabídka také široká – od bio bavlny, klasické bavlny s elastanem, až po spandex nebo lycru. Kolekce jsou šité v Česku z látek od lokálních dodavatelů.

WOLFGANG
Značka, za kterou stojí dvojice Zuzana Milandu a Viktorie Kaštánková, vznikla původně v Brně. Tato značka streetového oblečení vyznává sofistikovanou unisex módu. Jejich modely jsou určeny na volný čas i sport, ale i na běžné nošení. Jejich návrhy jsou jednoduché, čisté a funkční, vždy ale s nápadem. Samozřejmostí je lokální výroba. Filosofie značky je – oblečení, které podtrhuje identitu člověka, jeho myšlení, osobní svobodu a samasebe.

+BONUS
Bonusovou značkou je FLOPPY, která vyrábí jóga podložky na cvičení z přírodního recyklovatelného kaučuku s příjemným povrchem a v různých designech. My jsme se zamilovali do speciální limitované kolekce, která vznikla ve spolupráci s českým streetartovým umělcem Pastou Onerem!

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8