• Fashion News  • U Zadig & Voltaire už pravou kožešinu neuvidíte!

U Zadig & Voltaire už pravou kožešinu neuvidíte!

Francouzská módní značka Zadig & Voltaire se ze svých budoucích kolekcí rozhodla už navždy vyřadit jeden z nejkontroverznějších a nejméně ekologických materiálů: pravou kožešinu. Připojila se tak k rostoucímu zástupu značek, které dokazují, že estetika se obejde bez krutosti na zvířatech.

Podle francouzské odnože organizace PETA přislíbili u Zadig & Voltaire definitivní konec kožešinové éry. Značka, známá svými ready-to-wear kolekcemi, s nimiž začal v roce 1997 její zakladatel Thierry Gillier, rozšířila řady ochránců zvířat v módním průmyslu.

Kolekce A/W 19 Zadig & Voltaire

V loňském roce od používání kožešin závazně upustili takoví módní giganti, jakými jsou například Versace, Burberry, Jean Paul Gaultier nebo John Galliano. Vstřícnější přístup k ohroženým druhům zvířat ukázala také Victoria Beckham, která přestala v kolekcích používat exotické kůže.

Osvícenský filozof Voltaire, vášnivý ochránce zvířat, po němž je značka pojmenována, by si nepřál, aby jeho jméno bylo spojeno se zvířecím utrpením,“ řekla Mimi Bekhechi z organizace PETA. „Určitě by byl mezi prvními, kdo by značce poděkoval za její nové, smířlivé směřování.“ Smířlivěji podle nás ale rozhodně neznamená méně stylově, právě naopak. Nové éry u Zadig & Voltaire se tak nemůžeme dočkat! A co vy?

zdroj: 1, 2, 3