• Beauty  • Uměle vytvořené plážové vlny za pár minut? Žádný problém!

Uměle vytvořené plážové vlny za pár minut? Žádný problém!

Možná už jstě něco takového jako „uměle vytvořené“ plážové vlny zaslechly. Jsou jednoduše dokonalým letním účesem, protože vám nezabere téměř žádný čas a navíc vypadá prostě dobře a přirozeně. Hodí se pro dlouhé, ale i kratší vlasy a zvládne ho úplně každá z vás.

V obchodech dnes naleznete stovky přípravků, jejichž cílem je právě tento účes. Ten správný pro vás získáte pouze tehdy, kdy znáte svůj typ vlasů a víte přesně, co od přípravku očekáváte. Aplikace je potom už jednoduchá.

Výhodou účesu je jeho nenáročnost, ale na druhé straně i praktičnost. Hodí se totiž do dnů, kdy se vám nechce vlasy složitě upravovat, ale také na společenské večery. Účes vypadá přirozeně, elegantně a hlavně neobnáší nekonečné přípravy.

Jedním z největších favoritů je sprej s obsahem mořské soli nebo řas. Tento přípravek docílí toho, že se vlasy lehce slepí k sobě a drží tvar. Většinou se nanáší na suché nebo vlhké vlasy. Kadeřníci doporučují nanášet ho spíš do vlhkých vlasů, protože ty jsou schopné ho lépe absorbovat a tím i docílit dlouhého trvání. Sprej stačí do vlasů nastříkat a přitom promačkávat, aby se do nich dobře zapracoval. Profesionálové radí v tomto případě použít difuzér, který pomocí tepla přípravek do vlasů lépe zapracuje. Důležité je nepoužívat ho na vysokou teplotu a vlasy přitom mnout v rukou.

Dalším způsobem je naštříkat do vlasů stylingový sprej pro větší objem, předklonit hlavu, vlasy vyfoukat a pak vzít několik silnějších pramenů a žehličkou s velkou žehlící plochou je natočit. Vlasy pak již ale nepročesávejte hřebenem, ale jen prsty. Pouze tak docílíte zcela přirozeného looku. Takto vytvořený účes doporučujeme zafixovat lakem na vlasy bez přidaného lesku. Velmi oblíbeným způsobem je v poslední době i přežehlení zapletených copů. Tato metoda lze samozřejmě nejlépe praktikovat na dlouhých vlasech, jelikož z nich spletete širší copy, takže vlny pak vypadají skutečně přirozeně a ledabyle.

Asi nejjednodušším způsobem je asi trik s drdůly. Jak na to? Na vlasy nastříkejte ochranný sprej, jelikož je čekají velké tepelné úpravy. Vlasy důkladně vyfénujte a pročešte. Následně je rozdělte na několik stejně velkých partií, ty pak zatočte do silnějších pramenů a ty následně zatočte do drdolu a zafixujte gumičkou. Poté vezměte fén a několik minut fénujte drdůlky teplým vzduchem. Když máte hotovo, nastavte fén na studený vzduch a fénujte, dokud drdoly zcela nevychladnou. Vlasy rozpusťte a opět pročešte prsty.

Tak co, budete se letos i vy inspirovat v našem článku a nosit ledabylé vlny jako od moře? 

Zdroje: 1, 2, 3, 4