• Events  • UN PETIT MONDE – „a little world with the great art“

UN PETIT MONDE – „a little world with the great art“

Výstava nesoucí název UN PETIT MONDE – „A small world with big art“ se uskutečnila minulý měsíc v pražské vinárně La Cave d’Adrien. Hosté si zde mohli prohlédnout díla vytvořená grafickou designérkou Yana Gurskaya, a také pochutnat na francouzských delikatesech a welcome drinku v podobě piva Aurosa. Večerem provázel DJ Oozlum.

Svět je malý. Myšlenka, která opomíná délkové míry mezi městy ve kterých jsme prožili část života. Odkud vlastně jsme? Neztrácíme pojem o tom, kde jsme doma? Je „doma“ to město ve kterém jsme se narodili, místo na kterém jsme vyrostli nebo tam kde právě žijeme? Touto uměleckou výstavou bychom chtěli spojit svět, který nakonec není tak velký, jak se zdá.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=44&v=tJOgPiYvZss

K umění přistupují z vlastní perspektivy. Jako obyčejní lidé vidí neobyčejnost ve vlastním přístupu a pohledu na věc. Propojili tedy tři umělecká vyjádření – umění grafického designu, kreativity a gastronomických prožitků. Tyto tři pilíře vedou z Asie, přes Francii až do Prahy.

Yana Gurskaya původem z Vladivostoku, ovlivněná korejskou kulturou, přinesla uměleckou výstavu grafických prací. Neobvyklé spojení estetiky utvářené na dálném východě a praktických zkušeností nabytých na pražské umělecké škole VOŠ Michael nabídlo vizuální dialog mezi vyjádřením tvůrce a vlastním vnímáním pozorovatele. „Inspirace vychází z života takového, jaký ho žijeme, den po dni, od rána do večera.“ A práce Yany o něm mluví hodně nahlas, ačkoliv vlastně beze slov.

Na cestě do Evropy jsme se zastavili ve Francii. La Cade D’Adrien je francouzský vinný butik. Mladý podnikatel Adrien Bricout, původem z Paříže, do Prahy vrátil kulturu pečlivě vybíraných francouzských vín, šampaňských a delikates. Nejvyšší standard interiérového designu butiku a technologií v něm použitých navíc poskytuje příjemné prostředí jak pro zákazníky, kteří dokážou ocenit kvalitní francouzský produkt za smysluplnou cenu, tak pro správné uchovávání vín.

Tajemnou Prahu a umění kreativity zastoupila Aurosa – první pivo pro ženy, jakožto originální český produkt, který se zrodil v Itálii. Nepasterizované a nefiltrované pivo vařené v zámku Rychvald svou jedinečnou a nezaměnitelnou chutí ztělesňuje kontrast mezi světem silného muže a křehkostí ženy.