• Fashion News  • Vans x MoMA: Druhá kolekce přináší další umělecká díla

Vans x MoMA: Druhá kolekce přináší další umělecká díla

Spolupráce originální značky pro akční sporty Vans a Muzeum moderního umění (MoMA) pokračuje a přináší druhou kolekci. Druhá část se opět inspiruje působivými uměleckými díly. Rozmanitý výběr děl těchto umělců byl důmyslně přenesen na klasické modely bot a oblečení Vans, které se jsou v prodeji na celém světě od 11. listopadu.

„Naše spolupráce s MoMA je opravdové partnerství, které spočívá ve spolupráci při výběru děl a bot, aby bylo mezi vybranými díly a plátěnými modely bot autentické spojení,“ uvedla Angie Dita, vedoucí oddělení globálního designu bot pro životní styl. „Faith Ringgold s týmy Vans a MoMA úzce spolupracovala, aby každý detail vyprávěl příběh, a na vybraných modelech nechybí prošívané okraje.“

Edvard Munch

Nejznámější dílo „Výkřik“ z roku 1895

Jackson Pollock

Byl průkopníkem akční malby. Barvu na plátno stříkal a lil, což byl velmi fyzický proces. Pollockův obraz „Jedna: číslo 31″ z roku 1950.

Popova

Dílo „Bez jména z roku 1917„, které vyjadřuje malířčinu avantgardní vizi.

Faith Ringgold

Je uznávaná malířka, spisovatelka, sochařka, performerka, pedagožka a aktivistka, jejíž dílo poukazuje na její zkušenosti s rasismem a sociální nespravedlností. Vans a MoMA kurátoři s Ringgold úzce spolupracovali na vyzdvihnutí jejího feministického plakátového díla včetně „Woman Free Yourself“ z roku 1971″.

Kolekce je v prodeji na Vans.com, v maloobchodních prodejnách Vans, v prodejnách MoMA Design Store, na store.moma.org a ve vybraných maloobchodních prodejnách, kde se prodávají produkty Vans. Další informace o kolekci najdete na vans.com/moma.

V České republice je k dostání v obchodech FOOTSHOP, Vans Store Palladium, Urban Store, Sneaker Barber, FRESHLABELS, QUEENS.

Zdroj fotografií: Vans, MoMA

Marketing manager