• Fashion News  • Ve městě nebo v přírodě s Fjällräven v recyklovaných materiálech

Ve městě nebo v přírodě s Fjällräven v recyklovaných materiálech

Ať už milujete ruch městského života nebo raději utíkáte do přírody, v nové kolekci Fjällräven pro podzim a zimu 2019 si přijde na své každý. Švédská značka s liškou v logu mimo jiné dlouhodobě snaží o maximální udržitelnost svých produktů, nahrazuje unikátní, vysoce funkční materiál G-1000 jeho novější, udržitelnější verzí z organické bavlny a recyklovaného polyesteru. Pojďte s námi objevit novou kolekci.

Švédská značka Fjällräven kromě klasické vlny využívá čím dál více vlnu recyklovanou a nově začíná pracovat také s tzv. obnovenou vlnou. Každá z nich má přitom své jedinečné vlastnosti a různé možnosti využití. Samozřejmostí je, že veškerá použitá vlna je získávána bez použití tzv. mulesingu.

S ohledem na životní prostředí je skvělé, že můžete fleecovou mikinu vyrobenou z polyesteru nahradit vlněným svetrem. Vlna je přírodní  materiál, který lze recyklovat. A pokud ji hodíte do kompostu, rozloží se. Fleecová mikina tady však bude ještě několik set let,říká Erik Blomberg, vedoucí oddělení inovací ve Fjällräven, který se v posledních letech aktivně věnuje vývoji produktů z vlny.

Jedno vlákno, mnoho možností

V otázce využití vlny a zbytkové vlny ze Švédských ovcí patří Fjällräven k opravdovým průkopníkům. Vlna je materiál budoucnosti. Kromě toho, že jde o přírodní materiál, který je udržitelnější než jeho syntetické alternativy, má vlna mnoho dalších skvělých vlastností a to hned několik. Je biologicky rozložitelná, je odolná a zároveň poddajná, nepohlcuje pachy, umí odvádět vlhkost od těla a to nejdůletější i při té největší zimě hřeje, a chladí, když je teplo.

Mulesing-free vlna

Vlna splňuje základní požadavky společnosti Fjällräven a pochází pouze od dodavatelů, kteří vůbec nevystavují svoje ovce a jehňata  tzv. mulesingu – bolestivému zákroku, při kterém se zvířatům odstraňují z oblasti kolem konečníku kusy kůže, aby se předešlo vzniku parazitické infekce.

Vlna s dohledatelným původem

U této vlny lze přesně zjistit, z jaké oblasti a od kterého farmáře ji Fjällräven získal.

Recyklovaná vlna

Na výrobu této vlny se používají různé zbytky vlněných vláken z výroby, ale také například staré vlněné oblečení. Fjällräven si ji nechává vyrábět v Itálii a používá ji nejen na svetry, ale také na trička, bundy a dokonce i batohy.

Vlna z přebytků

Jde původně o „odpad“ z masného průmyslu. Fjällräven vlnu, která by se jinak vyhodila, vykupuje od farmářů ze švédského ostrova Gotland a vyrábí z ní výplně do zimních bund nebo ji lisuje a používá ji na zádové části batohů.

V nové kolekci Fjällräven budete moc vyrazit do ulic i být po celý den v přírodě v suchu a pohodlí za jakéhokoliv počasí. Legendární řada Greenland v které najdete nadčasové kousky vhodné do města i do přírody jsou ještě „zelenější“ než kdy dříve – jsou totiž vyrobeny z materiálu G-1000 Eco a recyklované vlny.

Nová verze ikonické bundy Greenland Re-Wool Jacket Mjedinečná zimní varianta je vyrobena z recyklované vlny, má hřejivou fleecovou podšívku, a v místech náchylným k prodření je zpevněná materiálem G-1000 Eco.

Kolekce plná tradice Singi se setkává s inovací. Pro každého, kdo hledá nadčasovost, ale zároveň klade na své oblečení a doplňky vysoké nároky, je již několik desetiletí sázkou na jistotu. S vybavením z kolekce Singi máte záruku, že vás ani na několikadenním treku nic nepřekvapí a budete se po celou dobu cítit pohodlně a v bezpečí.

Příroda si umí poradit se vším, a vy s její pomocí zvládnete také vše. V  parce Singi Wool Padded Parka s výplní z přírodních – a tedy udržitelnějších – materiálů se speciální izolační vrstvou ze směsi švédské vlny a PLA vláken z kukuřičného škrobu. Díky dlouhému střihu, svrchní vrstvě z G-1000 Lite Eco a měkké flanelové podšívce vám bude příjemně teplo i při výpravách za dobrodružstvím v chladných měsících.

Vypadá jako košile, ale zahřeje jako bunda. V Canada Wool Padded Jacket budete moct zůstat u ohně ještě dlouho poté, co slunce zmizí za obzorem, oceníte ji ale například při procházce lesem nebo na víkendové túře.

Pro každou příležitost a schopnost nosit věci, ať už lehké nebo těžké přichází značka Fjällräven s originální a novou kolekcí praktických tašek a botahů Norrvåge, které jsou vyrobeny z prémiové recyklované vlny s koženými detaily.

Do chladného počasí je potřeba vyrazit pořádně vybavený. Aby vám nebyla zima nesmí chybět měkká a hřejivá čepice vyrobená z recyklované vlny.

Nová udržitelná kolekce je k dostání v prodejnách OC Černý Most, OC Palladium, OC Westfield Chodov, OC Olympia Brno a také online.

Zdroj fotografií: archiv značky Fjällräven

Marketing manager