• Events  • Velkolepá online výstava Christian Dior: Designer of Dreams vás uchvátí svojí krásou

Velkolepá online výstava Christian Dior: Designer of Dreams vás uchvátí svojí krásou

Ikonický Dior asi nemusíme dlouze představovat, věděli jste však, že si v době „koronavirové“ značka přichystala velkolepou výstavu, kterou můžete celou shlédnout v pohodlí domova a sklenkou vína v ruce? Pokud se už nemůžete dočkat otevření galerií a muzeí, pohodlně se usaďte a pořádně si aspoň zatím užijte tento dechberoucí zážitek.

Tato výstava není úplnou novinkou, poprvé byla totiž představena již v roce 2017 v pařížském Musée des Arts Décoratifs a poté také ve Victoria and Albert muzeu v Londýně. Na obou těchto místech sklidila výstava obrovský úspěch a není se vůbec čemu divit. Tato úchvatná expozice totiž reflektuje neuvěřitelných 70 let této pařížské značky. Vzpomíná na období od poválečné Paříže přes nezapomenutelnou éru tzv. „New Looku“ (název New look nesla historicky první kolekce této značky a více než pohodlí, které bylo pro toto období tolik typické, New look éra upřednostňovala luxus a ženskost v podobě útlých ramen, zdůrazněných prsou a zúženého pasu), až po současnost oslavující stávající i bývalé kreativní ředitele této značky.

Kurátoři Florence Müller a Olivier Gabet vás celou výstavou provedou a těšit se můžete například na archivní fotografie, nákresy jak samotného Christiana, tak také jeho úspěšných následovatelů, vytváření jednotlivých kolekcí, dosud nezveřejněné informace a mnohem, mnohem více. Tak už na nic nečekejte a nechte se vtáhnout do nezapomenutelného zážitku, který by si měl dopřát každý opravdový módní nadšenec.

Zdroj: Victoria and Albert Museum, London, Dior