• Lifestyle  • Výběr vánočních filmů, které vás letos nesmí minout

Výběr vánočních filmů, které vás letos nesmí minout

Kdo z nás nemiluje útulnou vánoční atmosféru? Snad jediné období v roce, kdy se můžeme zachumlat u televize do deky s teplým kakaem v ruce a nemít výčitky svědomí z nicnedělání.

Uvařte si čaj, zapalte svíčky, vystavte vánoční dekorace! Tohle je výběr těch nejlepších filmů, které musí vidět každý vánoční nadšenec. A pokud jste jedním z nich a dosud vás stačily minout, letos je čas to napravit!

Láska nebeská

Asi největší klasikou, co se vánoční nálady týče, je americká komedie Láska nebeská. Účinkuje zde mnoho známých herců v různých předvánočních příbězích, které nejsou vždy úplně šťastné. Žádnému z nich ale nechybí slibovaná dávka humoru, takže se nestane, že by vás film začal nudit. Lásku nebeskou můžete vidět třeba stokrát a stejně si ji další rok pustíte znovu.

Deník Bridget Jonesové

Koho by nebavilo sledovat příběh mladé dívky marně se snažící najít opravdovou lásku. Tenhle příběh jednoduše neumírá, protože má přesně to, co mít má. Humor, lásku i životní problémy, se kterými se většina z nás již setkala nebo je třeba právě prožívá.

 

Grinch

Ačkoliv je známý spíš jako pohádka pro děti, u filmu Grinch se s radostí zastaví i spousta dospělých. Vánoční atmosféra z něj přímo srší a příběh je chytlavý pro všechny věkové kategorie. No přiznejme si to, vánoční shon občas leze na nervy každému z nás. V tomto příběhu se však Grinch snaží zrušit Vánoce úplně.

 

Šťastný Nový rok

Jste milovníky Bon Joviho nebo hlavní herečky Sexu ve městě, Sarah Jessicy Parker? Tyto (a spousta dalších hvězd) společně se svými příběhy odehrávajícími se v rušném New Yorku těsně před silvestrovskou nocí vás nenechají v klidu. Film je plný lásky, naděje a odpuštění. Prostě vše, co je nám v životě tak blízké.

 

Vánoční prázdniny

Pokud si chcete užít spoustu zábavy, volte právě Vánoční prázdniny. Máte pocit, že se vám v životě děje před Vánoci jen to nejhorší? Tento film vás uklidní a přesvědčí o tom, že může být opravdu hůř!

 

Polární expres

Film, který byl ve své době jedničkou díky způsobu vytvoření. Metoda „Performance capture“ představuje živý obraz přenesený do počítačové animace a pro diváka představuje opravdu zajímavou podívanou. Příběh samotný vás ale z křesla také nepustí!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7