• Lifestyle  • Vychytávky, které se vyplatí přibalit před cestou do batohu

Vychytávky, které se vyplatí přibalit před cestou do batohu

Mnozí z nás plánují v létě vyrazit do dalekých krajin nebo aspoň objevovat nepoznané krásy rodné země. Než ale vyrazíme, musíme čelit obvyklému strašáku – balení. Co všechno do batohu přihodit? Některé věci jsou zbytečné, jiné nezbytné a potom existují vychytávky, které cestování zpříjemní.

Pohodlí pro nohy

Pokud se chystáte na dovolenou, během které budete trávit celé dny chozením po památkách či pohořích, je kvalitní obuv nepostradatelný základ. Jestliže nechcete během horkých dní dusit chodidla v uzavřených teniskách, sáhněte po pohodlných sandálech. Skvělou volbou jsou boty značky TEVA.

Model Midform Universal Leather Woman vám udělá službu i parádu při chození po městě
Model Terra FI 5 Universal Man vám bude oporou i v náročnějším horském terénu

Pijte chytře

Pitný režim by se neměl podceňovat kdykoliv, ale na cestách obzvlášť. Přece si nenecháte pokazit výlet bolestí hlavy a nevolností. Časté kupování balené vody v plastu se prodraží, nemluvě o tom, že tím škodíte životnímu prostředí. Pokud používáte vlastní lahev ze skla či tvrdého plastu, můžeme vás jen pochválit. Ale slyšeli jste už o flexibilní lahvi? Tu po vyprázdnění jednoduše stočíte na čtvrtinu její velikosti a zastrčíte do kapsičky batohu.

Lahev Stash od značky HydraPak je skladná, neváží téměř nic a jako bonus k ní dostanete doživotní záruku

Nenechte to vychladnout

Ačkoliv se říká, že hlad je jen převlečená žízeň, pouze o vodě asi celou cestu být nechcete. Pokud vyrážíte na výpravu do hor nebo zkrátka preferujete vlastní stravu bez ohledu na to, kde zrovna jste, připravte si jídlo do termonádoby Rockland Comet. Ta udrží pokrmy teplé i po více než dvanácti hodinách od přípravy. Stejnými vlastnostmi poté disponuje termoska Rockland Astro, kterou ocení zejména ti, pro něž by byl celý den bez kávy na hraně života a smrti.

Když nemáte k dispozici postel

Kam po celodenní túře složit hlavu, když zrovna netrávíte noc v hotelu nebo přes Airbnb? Pokud vyhledáváte spaní v přírodě, ne vždy je nutné s sebou tahat stan. Využijte skvělou alternativu jménem hamaka. Stačí ji jednoduše připevnit mezi stromy a spaní pod širým nebem máte vcukuletu zajištěno. Složená hamaka připomíná velikostí půllitrovou sklenici, tudíž se vejde téměř do každého zavazadla. Je dostatečně lehká na to, aby vám na cestách nezpůsobila téměř žádnou zátěž, a zároveň dostatečně pevná, aby unesla i statného muže.

ENO SingleNest

Zdroj: Raven