• Beauty  • Vyrobeno v Česku: Ryze česká kosmetika a kde ji koupit?

Vyrobeno v Česku: Ryze česká kosmetika a kde ji koupit?

V době současné nelehké situace je kladen velký důraz na podporování lokálních firem, a proto se v dnešním článku zaměříme na kosmetické odvětví. Česká kosmetika bývá častokrát velmi opomíjena, a přitom rozhodně o mnoho přicházíme. Nechte se hýčkat kvalitní přírodní kosmetikou, která má české kořeny a kde si z nepřeberného množství produktů vybere každý z nás.  

Almara Soap

Ručně vyráběná kosmetika, jejíž vzhled na první pohled oku velice lahodí. Značka jménem Almara Soap, jak již sám název napovídá, se především zaměřuje na výrobu nepřeberného množství originálních mýdel. Složení jednotlivých produktů je založeno na čistě přírodních a vysoce kvalitních surovinách, které prochází přísnému výběru. Díky neustále rostoucí spokojenosti zákazníků firma začíná rozšiřovat svůj nabízený sortiment a nyní tak v nabídce můžeme naleznout například i vlasovou či pečující kosmetiku. Produkty od značky Almara Soap je možné zakoupit pouze on-line, a to například na oficiálním e-shopu této značky.

vlevo Almara Soap mýdlo Apple Cider 100 g (189 Kč), vpravo Almara Soap mýdlo Lavender Fields 100 g (149 Kč)

Renovality

Další kosmetický favorit, který se pyšní českým původem a rozhodně stojí za vaši pozornost, je značka jménem Renovality. Produkty Renovality jsou zaměřeny na pečující oleje, které mají široké spektrum užití a jednoznačně se tak stanou vaším každodenním parťákem při skincare rutině. Oleje jsou vždy za studena lisované z pečlivě vybraných rostlin, neobsahující žádné nadbytečné syntetické látky, konzervanty ani barviva. Čím ovšem značka vyniká od ostatních konkurenčních výrobků? Renovality používá k balení olejů výhradně fialové sklo, které slouží jako přirozený ochranný filtr před sluncem a zaručuje tak především jejich bioaktivní stálost. Jednotlivé produkty lze zakoupit na oficiálním e-shopu Renovality.

vlevo Renovality Opuncie olej 50 ml (849 Kč), vpravo Renovality Okurkový olej 100 ml (399 Kč)

Purity Vision

Se značkou Purity Vision jste se již minimálně párkrát musely setkat v jedné z několika českých drogérií, které nabízí poměrně rozsáhlý sortiment výrobků právě této značky. Jedná se o cenově dostupnou kosmetiku, která neustále reaguje na nejnovější beauty trendy a podle toho i své výrobky přizpůsobuje. Hlavním pozitivním aspektem této značky je, že při výrobě bývá využívaná energie z obnovitelných zdrojů a k balení produktů je voleno převážně sklo. Nabídka produktů například zahrnuje tělová másla, květové vody či pečující balzámy na rty. Produkty od Purity Vision je možné zakoupit v DM drogérii či na oficiálním e-shopu této značky.

vlevo Růžový olej Purity Vison 100 ml (299 Kč), vpravo Kávový peelin Purity Vison 175 g (155 Kč)

SMYSSLY

Další lokální firma, která rozhodně stojí za zmínku v dnešním článku nese název SMYSSLY. Jedná se o poměrně mladou kosmetickou značku, kterou založila matka společně s dcerou v roce 2017. Značka SMYSSLY se zabývá výrobou luxusních produktů, které jsou opětovně vytvářeny pouze na přírodní bázi. Jednotlivé produkty tak obsahují pouze ty nejlepší ingredience, a dokonce i takové speciality jako je například zlato. Sortiment značky nabízí variabilní krémy, séra, masky, mýdla či masážní kartáčky na obličej. Produkty lze zakoupit na oficiálním e-shopu nebo v kamenných prodejnách Fann parfumerie.

vlevo SMYSSLY Perlový výživný krém 50 ml  (1 330 Kč), vpravo SMYSSLY Hedvábný olej na tělo 125 ml (820 Kč)

Pimpinella

Jako posledního lokálního favorita si zde uvedeme značku Pimpinella, za kterou stojí Petra Nováková. Petra má na starosti nejenom přípravu ingrediencí a surovin, ale rovněž také navrhuje a kreslí neotřelé designy obalů, které si jednoznačně na první pohled zamilujete. Balení produktů souzní s ekologickým přístupem, za což si značka zasluhuje obrovské plus. Ani jeden z produktů není balen do plastového obalu, namísto toho zákazník obdrží překrásné skleněné dózy. Pimpinella nabízí širokou škálu pleťových a tělových krémů či květových vod. Jednotlivé produkty lze zakoupit na oficiálním e-shopu Pimpinella.

vlevo Pimpinella Louka bohyně Vanadis – pleťový olej (599 Kč), vpravo Pimpinella Zahrada děvů – pleťový olej (909 Kč)

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11