• Lifestyle  • Vytvořte si vlastní kino z pohodlí domova s Aerovodem

Vytvořte si vlastní kino z pohodlí domova s Aerovodem

Ikdyž se v současné chvíli nemůže vydat do kina, díky online videopůjčovně Aerovod si všichni filmoví fanoušci můžou vytvořit vlastní kino z pohodlí domova. Na každého milovníka filmů čeká přes 300 pečlivě vybraných snímků – včetně Parazita, Staříků a nově i Tenkrát podruhé a Vlastníků.

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin Aero, Světozor, Bio Oko, Bio Central a Univerzitního kina Scala. V době zavřených kinosálů a odkládaných premiér nových filmů tu diváci mohou zhlédnout jak horké novinky, tak dohnat filmové resty. Většina katalogu Aerovodu je dostupná v rámci předplatného, které lze pořídit za 150 Kč měsíčně, filmy lze také za poplatek několika desetikorun streamovat či stahovat jednotlivě. Katalogu novinek aktuálně vévodí oscarový Parazit, dvěma Českými lvy ocenění Staříci či islandský snímek Daleko od Reykjavíku. Nové filmy se nyní na Aerovodu objevují každý den – ode dneška budou mít diváci možnost zhlédnout francouzskou komedii Tenkrát podruhé, už ve středu přibyde do nabídky divácký hit Jiřího Havelky Vlastníci.

Těší nás, že díky Aerovodu nemusíme naše příznivce ochudit o kvalitní filmy ani v této nesnadné době,“ říká dramaturg videotéky Jakub Němeček z distribuční společnosti Aerofilms, která Aerovod provozuje. „Za poslední týden evidujeme několikanásobně větší množství přímých nákupů jednotlivých filmů a stovky nových předplatitelů. Abychom zájem uspokojili, přidáváme denně nové filmy a s distributory a producenty vyjednáváme předčasné uvedení dalších novinek. Velkou radost máme z toho, že k aktuálně nejsledovanějším snímkům, Parazitovi a Staříkům, přibydou už tuto středu Vlastníci,“ dodává.

Tématické filmové kolekce

Pro usnadnění výběru toho ideálního snímku je pro filmové fanoušky na Aerovodu připravena řadu tematických kolekcí. Svá doporučení na oblíbené filmy zde shromáždil člen skupiny Tata Bojs Mardoša, novinářka Apolena Rychlíkovánebo módní publicistka Veronika Ruppert. Pro rodiče a jejich ratolesti je nachystaná kolekce Malé oči, cestovatele potěší snímky z kolekce Diáky. Fanoušci výtvarného umění můžou nově zhlédnout šest snímků z úspěšného cyklu Umění v kině, filmové resty se nejlépe dohánějí u sbírek snímků Pedra Almodóvara, Akiho Kaurismäkihonebo Woodyho Allena. Snad nejužitečnější je ale nyní kolekce Feel Good – pro zvednutí psychické pohody ji doporučuje 10 lidí z týmu Aerofilms z 10.

Marketing manager